dir->/media/actions/problemy-z-diagnostykoyu-likuvannyam-ta-bezpekoyu-vil-pozytyvnykh-lyudey-v-zoni-provedennya-ato/

Вчора, 28 липня, на робочій зустрічі по взаємодії з організаціями в регіонах, де проходить антитерористична операція, була обговорена отримана інформація та складений список контактних осіб в областях України, які займаються допомогою ВІЛ-позитивним людям.

Так, у Донецькій і Луганській областях є проблеми з діагностикою ВІЛ і специфічним обстеженням ВІЛ-позитивних людей. Ці проблеми є як на територіях підконтрольних незаконним, терористичним формуванням, так і на територіях підконтрольних силам АТО. Це пов'язано з тим, що основні лабораторії з підтвердження тестів на ВІЛ, діагностики СД-4 і вірусного навантаження знаходяться на територіях обласних центрів профілактики та боротьби зі СНІДом. Обласні міста Донецьк і Луганськ в облозі. Через військові дії обмежене, або навіть заблоковане транспортування вантажів, в тому числі і медичних. Як повідомляють регіональні організації, проблем з антиретровірусною терапією немає. Багатьом пацієнтам препарати видані до кінця року. Правда є проблеми з призначенням терапії, так як обстежити ВІЛ-позитивних людей для призначення лікування не представляється можливим. Найгірше ситуація складається в Луганську. 8 липня розпущено стаціонарне відділення для лікування ВІЛ-позитивних людей. На багатьох сайтах видачі антиретровірусних препаратів закінчуються запаси ліків, а отримати нові з Луганська неможливо. За повідомленням регіонального представника ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» у Луганській області понад 1000 ЛЖВ, які перебувають на АРВ-лікуванні, так чи інакше постраждали від того, що відбувається. Є вбиті на півночі області, також багато постраждало в Луганську від обстрілів. У Луганську мобільний зв'язок практично відсутній, немає світла, води. В установах виконання покарання вже є випадки переривання лікування.

Враховуючи непоодинокі звернення родичів і близьких громадян, які перебувають в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах, що розташовані в Донецькій і Луганській областях у зоні проведення антитерористичної операції, стосовно організації життєзабезпечення цих установ та умов тримання засуджених і ув'язнених прес-служба державної пенітенціарної служби України інформує, що із зазначених питань можна звертатись на телефонну «Гарячу лінію» апарату ДПтС України за номером (044) 207-36-09.

У Макіївці залишається невирішеним питання з евакуацією ВІЛ-позитивних малюків з дитячого будинку «Малятко». «Бойовики в категоричній формі забороняють вивозити дітей із зони АТО», - про це повідомив спікер Інформаційного центру РНБО Андрій Лисенко сьогодні на брифінгу в Києві. За інформацією з регіональних організацій діти забезпечені антиретровірусними препаратами в повному обсязі. Питанням вивозу дітей, як із спеціалізованого будинку дитини, так і із двох інших дитячих будинків, займаються на рівні Департаменту охорони здоров'я.

Увага! Організації, що знаходяться на території проведення антитерористичної операції! Оперативно надавайте інформацію для об'єктивного аналізу поточної ситуації своїм програмним кураторам, з копією на Олександра Гатіятуллін o.gatiiatullin@network.org.ua

Інформація з контактами організацій та відповідальних осіб по роботі з ВІЛ-позитивними тимчасовими переселенцями. (Додаток)