dir->/media/actions/problemy-v-roboti-ustanov-penitentsiarnoyi-sluzhby-v-zoni-provedennya-ato/

Сьогодні, 4 серпня, на засіданні робочої групи Всеукраїнської мережі ЛЖВ по взаємодії з організаціями в регіонах, де проходить антитерористична операція, обговорили отриману з регіонів інформацію про ситуацію в установах ДПтСУ в Донецькій і Луганській областях.

Поінформували про обстановку в Луганській області, присутні на зустрічі представники Луганського відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Олег Пронін та Валерія Речинська. Так, антиретровірусною терапією забезпечені установи виконання покарання приблизно на 3 тижні. З 8 липня в установах Луганської області недоступно обстеження на ІФА, СД4 і вірусне навантаження. Казначейські рахунки заблоковані, установи не можуть оплачувати рахунки за продукти, а звільненим з місць позбавлення волі не видаються на руки грошові кошти. Навіть якщо б й була готівка, то фактично, на даний момент, неможливо купити квитки на автобусний і залізничний транспорт, щоб виїхати з області. Управління Державної пенітенціарної служби у Луганській області в даний момент дислокується на території Старобільського слідчого ізолятора, що знаходиться на території підконтрольної силам АТО. В установах, на територіях підконтрольним терористам, так званої «ЛНР», співробітники пенітенціарної служби фактично не покидають робочі місця, постійно перебуваючи на території закладів.

«Проблема з харчуванням, в основному, стосується колоній максимального рівня безпеки, а також СВК № 143 (жіночої), у зв'язку з тим, що засуджені, які в них знаходяться, прибули з інших областей та передачі, відповідно на сьогоднішній день, не отримують. Втім, зараз говорити про харчування в колонії, коли половина магазинів на волі не працюють, а в інших навіть хліба немає ... напевно не актуально. Якщо все так продовжуватиметься ще тиждень, в області настане гуманітарна катастрофа, і це буде стосуватися не тільки засуджених»- ділиться голова Луганського відділення Всеукраїнської мережі ЛЖВ Олег Пронін, який тільки вчора приїхав з району проведення АТО.

У Донецькій області в деяких установах пенітенціарної служби на підконтрольній українським силам території, є проблеми із забезпеченням антиретровірусною терапією. Так, у слідчому ізоляторі м. Артемівська гостро стоїть проблема з препаратами у семи ВІЛ-позитивних осіб (є препарати тільки до 9 серпня). Запит на препарати відправлений у центральну аптеку на території Донецької ВК № 124, але немає можливості забрати їх звідти через військові дії в цьому регіоні. У Приазовській виправній колонії № 107 (м. Маріуполь) запас антиретровірусних препаратів є до 20 серпня 2014 року. У цій колонії в даний момент отримують лікування 10 ВІЛ-позитивних жінок. З квітня 2014 з установ області засуджених не відправляють на лікування в міжобласну лікарню м. Донецька, через проведення бойових дій.

У Кіровській ВК № 33 блокпост «ДНР» знаходиться в декількох метрах від входу в колонію. Минулого тижня терористами, що чергували на блокпосту, у лікарки був відібраний мобільний телефон. Оскільки вона, проходячи мимо, мала необережність розмовляти по телефону.

Всього на території Донецької та Луганської областях знаходиться 36 установ Державної пенітенціарної служби України, з них 28 знаходяться на території підконтрольній, так званим силам «ДНР» і «ЛНР». Деякі колонії перебувають в районі проведення активних бойових дій. Червонопартизанська жіноча колонія № 68 на даний момент не функціонує. Наприкінці червня засуджених жінок евакуювали в Луганський слідчий ізолятор. Як повідомляла раніше, 2 липня, прес-служба Управління ДПтСУ на сайті, що Червонопартизанська виправна колонія (№ 68) територіально опинилася між розміщеними силами АТО і сепаратистами. З метою захисту життя і здоров'я засуджених, які відбували покарання у зазначеній колонії, вони були евакуйовані в інші установи області.

На сьогодні Всеукраїнська мережа ЛЖВ займається організацією щодо забезпечення антиретровірусної терапією ВІЛ-позитивних засуджених у вищевказаних областях.