dir->/media/actions/pro-stanovyshche-lyudey-yaki-zhyvut`-z-vil-v-umovakh-konfliktu-na-skhodi-ukrayiny-obgovoryly-na-krug/

76% людей, які живуть з ВІЛ в Донецькій і Луганській областях отримували антиретровірусну терапію за кошти державного бюджету України. З листопада 2014 на неконтрольовані території Донбасу держава відмовилася постачати антиретровірусні препарати за кошти державного бюджету. Всеукраїнська мережа ЛЖВ взяла на себе зобов'язання з постачання життєво важливих препаратів людям, що живуть з ВІЛ на неконтрольовані території за кошти Глобального Фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією. Ці тези лягли в основу доповіді: «Положення людей, які живуть з ВІЛ в умовах конфлікту на Сході України», який представив Олександр Гатіятуллін, спеціаліст відділу адвокації на круглому столі «Діалог правозахисників Росії і України заради миру і прав людини». Захід організовано спільними зусиллями Центру Громадянських Свобод та Міжнародної Гельсінської асоціації з прав людини.

За даними правозахисників РФ близько 214 тис. українців оформили на території Росії тимчасовий притулок. Скільки з них ВІЛ-позитивних людей? - Інформації немає. Олександр Гатіятуллін запропонував у разі звернення ЛЖВ до російських правозахисників з приводу проблем у забезпеченні антиретровірусного лікування, контактувати зі Всеукраїнською мережею ЛЖВ та російськими ВІЛ-сервісними організаціями.