dir->/media/actions/pres-reliz-masovi-smerti-ukrayintsiv-shche-mozhna-poperedyty/

16.04.2015 м. Київ

ПРЕС-РЕЛІЗ

МАСОВІ СМЕРТІ УКРАЇНЦІВ ЩЕ МОЖНА ПОПЕРЕДИТИ.

Українська рулетка для пацієнтів. «Не розігруйте наші життя у рулетку!» – з таким зверненням до чиновників виступили учасники прес-конференції, представники найбільшої пацієнтської організації ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ».

На 1-ий квартал 2015 року Мережа ЛЖВ вирішила кризисну ситуацію та покрила дефіцит ліків (сумою понад 200 млн.грн.) для ВІЛ-позитивних людей завдяки переговорам з фармацевтичними компаніями та підтримці Глобального Фонду для боротьби з ВІЛ/СНІДом, туберкульозом та малярією.

Нам загрожує втрата 64 тисяч важкохворих людей. За два тижні залишаться без лікування: у Дніпропетровську – 5642 пацієнта, Одеса – 4798, Київ – 4543, Маріуполь – 1959, Чернігів – 1434, Харків – 1308, Вінниця – 820, Житомир – 751, Кіровоград – 482 тощо.

Альтернатив для життя у пацієнтів немає. Ліки для людей з ВІЛ-статусом, на жаль, не продаються у мережах аптек. Дані закупівлі повинно здійснювати Міністерство охорони здоров’я. У той же час переривання лікування для цих людей неприпустиме – хвороба прогресуватиме і може призвести до смерті.

Жоден тендер на закупівлю ліків не проведено. Криза з ліками вже настала.

На сьогоднішній день умови контрактів, які покривають лікуванням понад 40% хворих на ВІЛ/СНІД компаніями-переможцями тендерних процедур, проведених Міністерством охорони здоров’я України у 2014 році, не виконані. Посередницька компанія-постачальник отримала 100%-ову попередню оплату у гривні по курсу 16.00, конвертувала кошти у тверду валюту та згідно Постанови Кабінету Міністрів №589 від 22 жовтня 2014 року має легальну можливість затримувати поставку ліків на півроку, у нашому випадку – до середини червня 2015. Більше того, компанії мають можливість взагалі відмовитися від поставки ліків, сплативши Міністерству штрафні санкції, та ще й залишитися з прибутком.

Жоден чиновник МОЗу не покараний та не притягнутий до відповідальності за відсутність ліків у тисяч людей.

Нові ризики перед пацієнтами. 29 106 пацієнтів (46%) лишаться без антиретровірусної терапії. Виділеної суми на лікування ВІЛ-позитивних пацієнтів на 2015 рік у розмірі 218 млн. грн. вистачить на 35 299 пацієнтів.

У той час, коли Уряд України стурбований та занепокоєний, представники найбільшої пацієнтської організації ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ» роблять все можливе, щоб врятувати життя тисячам пацієнтів.

«Уряд зобов’язаний збільшити розмір бюджетного фінансування на закупівлю антиретровірусних препаратів на 200 млн. грн. Сьогодні ми представляємо інтереси ВІЛ-позитивних людей усієї України. Ліки потрібні уже зараз. Ми не маємо часу на вмовляння, коли на вагах життя людей. Чиновники прописують на папері цифри людей, яких може не стати, і відповідно так до цього ставляться. Для нас – це живі люди, яких ми знаємо, родичі, близькі, колеги, друзі, сусіди.» – підсумував Володимир Жовтяк, Голова Координаційної ради ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

Учасники прес-конференції задали питання чиновникам, чому пацієнтська організація у змозі закупити ліки, а Уряд України гальмує та ускладнює процес, закуповуючи ліки лише за 100%-вою передплатою згідно Постанови КМУ №589 від 22 жовтня 2014 року, даючи посередникам заробити надприбутки на житті хворих українців.

Представники Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ, вимагають:

  • Керівництву Міністерства охорони здоров’я із залученням експертів від міжнародних та пацієнтських організацій терміново провести переговори з компаніями-переможцями щодо виконання останніми умов контрактів 2014 року на поставку до України антиретровірусних препаратів.
  • Розглянути питання щодо суттєвого збільшення бюджетних асигнувань по Загальнодержавній програмі протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на придбання антиретровірусних препаратів за рахунок коштів резервного фонду Кабінету міністрів України та взяти дане питання під особисту відповідальність прем’єр-міністру Арсенію Петровичу Яценюку, чим зберегти життя тисячам тяжкохворих українців.

Контактна особа: Константінова Ганна, керівник відділу із зв’язків з громадськістю та пресою, 067 932 05 16

ПРЕС-РЕЛІЗ. МАСОВІ СМЕРТІ УКРАЇНЦІВ ЩЕ МОЖНА ПОПЕРЕДИТИ

ПРЕС-РЕЛІЗ. МАСОВІ СМЕРТІ УКРАЇНЦІВ ЩЕ МОЖНА ПОПЕРЕДИТИ

ПРЕС-РЕЛІЗ. МАСОВІ СМЕРТІ УКРАЇНЦІВ ЩЕ МОЖНА ПОПЕРЕДИТИ

ПРЕС-РЕЛІЗ. МАСОВІ СМЕРТІ УКРАЇНЦІВ ЩЕ МОЖНА ПОПЕРЕДИТИ

ПРЕС-РЕЛІЗ. МАСОВІ СМЕРТІ УКРАЇНЦІВ ЩЕ МОЖНА ПОПЕРЕДИТИ

ПРЕС-РЕЛІЗ. МАСОВІ СМЕРТІ УКРАЇНЦІВ ЩЕ МОЖНА ПОПЕРЕДИТИ