dir->/media/actions/pres-anons-sud-vektor-farma-proty-moz-na-konu-zhyttya-patsientiv/

ПРЕС-АНОНС

Суд «Вектор Фарма» проти МОЗ. На кону життя пацієнтів.

У четвер, 2 липня, о 10:20 у Господарському суді м. Києва (вул. Б. Хмельницького, 44-в, кабінет 15, суддя Маринченко Я.В.) відбудеться судове засідання за позовом ТОВ «Вектор-Фарма» до Міністерства охорони здоров’я України у справі про зобов'язання внести зміни в договір поставки ліків для 30 тис. ВІЛ-позитивних пацієнтів. Позивач вимагає від МОЗ додаткової оплати 10 мільйонів гривень у зв’язку коливаннями курсу валют, а також подовження строку поставки.

ТОВ «Вектор Фарма», як один з переможців державних закупівель з постачання лікарських засобів на 2015 рік, не поставила препарати для лікування ВІЛ-інфекції/СНІДу, незважаючи на 100%-ву передоплату вартості препаратів державою.

Як відомо, у грудні 2014 року між МОЗ України та ТОВ «Вектор Фарма» було укладено договір поставки лікарських засобів, виробником яких є індійська компанія. Сума договору – 52,6 млн грн. Строк поставки становив 180 днів з моменту здійснення повної попередньої оплати за товар, однак ліків досі немає. А це - смертельний ризик для 30 тисяч ВІЛ-позитивних українців.

За повідомленнями громадських активістів, ТОВ «Вектор Фарма» використовувала отримані 52 мільйони гривень як депозит з метою отримання відсотків. Крім того, кошти чи їх частина конвертовані у долари США чи євро, але не для купівлі ліків у виробника, а для отримання прибутку від валюто-обмінних операцій.

Також активістам стало відомо, що одразу після подачі позову ТОВ «Вектор Фарма» змінило найменування на «Фіоліс Трейд Лтд», а також змінило засновника та керівника. А 27 травня в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій з’явилася інформація, що ТОВ «Фіоліс Трейд Лтд» знаходиться у стані ліквідації. Під тиском громадськості процедура ліквідації була призупинена.

Активісти вважають, що такі діяння можуть містити ознаки шахрайства з бюджетними коштами та інших кримінально карних діянь.

Телефон для довідок: Олег Свентух, юрист відділу адвокації ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ» 095 17 66 124