dir->/media/actions/pres-anons-aktsiya-chornyy-vivtorok/

Cтаном на 16 день із 21, відведених на термінову закупівлю ліків, було проведено лише 6% тендерів

АНОНС

21 жовтня о 9.30 під будівлею Кабінету Міністрів України (вул. Грушевського, 12/2)

пройде акція пацієнтів України із різними тяжкими хворобами «ЧОРНИЙ ВІВТОРОК».

Пацієнти символічно задекорують територію біля Кабміну у чорне на знак трауру за загиблими українцями, які так і не дочекались від держави гарантованого лікування та, щоб показати наочно Прем’єр-міністру та уряду, що скоро траурною тканиною буде покрита вся Україна.

Тендери на закупівлю ліків за державний кошт у 2014 році повністю провалено державою. За 16 днів, із відведених 21-го Кабінетом Міністрів України на термінову закупівлю ліків для важкохворих українців, Міністерство охорони здоров’я спромоглось закупити лише 6 %. Домовленості були досягнуті по 17 із 296 лотів, які повинно закупити міністерство цього року. Це означає що хворі на онкологію, туберкульоз, ВІЛ/СНІД, вірусні гепатити, фенілкетонурію, муковісцидоз, пацієнти з гемодіалізом та іншими смертельними недугами – покинуті державою напризволяще та продовжують помирати.

О 9.30 відбудеться брифінг за участю:

- Дмитра Шерембея, голови БФ «Пацієнти України»

- пацієнта

- мами хворої дитини

У цей самий час, по 20 регіонах України під стінами обласних державних адміністрацій відбудуться схожі заходи – траурні акції протесту.

Хочемо нагадати, що 3 тижні тому сотні пацієнтів та громадських активістів пікетували Кабінет Міністрів України із вимогою провести закупівлю ліків для смертельно хворих українців. Вони принесли сотні пар взуття, яке символізувало смерті пацієнтів, якщо уряд не зможе провести тендери на закупівлю ліків за державний кошт цього року. Відповідно до сайту державних закупівель, на той час Міністерство охорони здоров’я провело лише 20% необхідних тендерів. 80% ліків же не були придбані.

Результатом цього громадського виступу стали відсторонення від виконання повноважень Міністра охорони здоров’я Олега Мусія та звільнення голови Тендерного комітету міністерства Руслана Салютіна. Виконуючим обов’язки міністра було призначено Василя Лазоришинця, якому відвели 21 день, а саме до 21 жовтня, щоб провести всі тендери на закупівлю ліків.

Контактні особи:

Красненкова Наталя, 067 465 54 26

Устінова Олександра, 067 550 15 70

Завантажити ПРЕС-АНОНС.

karta.jpg