dir->/media/actions/predstavnyky-merezhi-vymagayut`-reformy-natsional`noyi-akademiyi-medychnykh-nauk-ukrayiny/

27 лютого відбулася зустріч представників ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» з членом президії НАМН України Цимбалюком Віталієм Івановичем. Присутні на зустрічі фахівці Мережі ЛЖВ передали академіку звернення пацієнтів до президії НАМН України. ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» наголошувала і буде наголошувати на тому, що деякі дії, які Президент НАМН України здійснював в останні чотири роки (саботаж закупівлі АРВ-препаратів для 1800 хворих, проведення непрозорих тендерних закупівель, виселення клініки Лавра, в якій лікувалися 9 000 пацієнтів) повинні отримати правову оцінку. Разом з тим, Мережа ЛЖВ готова надати всю можливу консультаційно-експертну допомогу для прискорення реформування системи надання медичних послуг в Україні та піднесення надання медичних послуг в Україні на якісно новий рівень.

В зверненні зокрема зазначено, що Мережа ЛЖВ наполягає, на тому, щоб представників організацій пацієнтів запросили на наступне засідання Президії та дали можливість висловити свою позицію та включити її до порядку денного Президії. Представники Мережі озвучили на зустрічі пропозиції до включення в порядок денний Президії НАМН України:

· У зв’язку із заявою про звільнення Президента НАМН України Сердюка А.М. негайно оголосити про проведення загальних зборів Академії, на яких розглянути питання безпрецедентного нехтування А.М. Сердюком норм чинного законодавства України, наявність в його діях ознак корупції, непрофесійного та некомпетентного керівництва НАМН України, що призвело до зриву запланованих на державному рівні заходів та звільнити А.М. Сердюка з посади президента НАМН України. Обрати нового Президента НАМН України.

· Включити у комітети з конкурсних торгів НАМН України та підпорядкованих їй установ представників пацієнтських організацій з правом голосу з метою відкритості та прозорості процесу закупівель за державні кошти.

· Згідно положень Статуту (п.32) призначити на безоплатній основі радником Президента НАМН України з громадського контролю та співробітництва з пацієнтами представника ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

· Виділити організаціям пацієнтів у кожної підпорядкованої установі НАМН України приміщення на безоплатної основі для можливості ефективного співробітництва.

Зазначимо, що дії Президента НАМН України Сердюк А. М. та стиль ведення справ у сфері тендерних закупівель вже неодноразово викликав суспільний резонанс та реакцію експертного середовища. Зокрема під час проведення торгів на закупівлю антиретровірусних препаратів в 2013 році представниками ГО «Центр Протидії Корупції» та ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» були зафіксовані факти проведення непрозорих тендерів. (Переглянути депутатське звернення голові Антимонопольного комітету).

НАМН України під керівництвом пана Сердюка систематично нехтував потребами пацієнтів. Зокрема в грудні 2012 року через несвоєчасно проведені торги на закупівлю АРВ-препаратів 1800 пацієнтів клініки Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського, який входить в структуру НАМН України, опинилися під смертельною загрозою переривання пожиттєвого лікування. І лише завдяки діям громадськості, та зокрема ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» вдалося уникнути наслідків цих халатних дій. (Лист директора інституту з проханням надання гуманітарної допомоги. Лист Мережі ЛЖВ про надання гуманітарної допомоги).

http://www.youtube.com/watch?v=HBHLsNWGaEM

Майже чотирьохлітня історія виселення пацієнтів клініки Лавра (клініки Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського) та нехтування їхніми правами отримувати медичну допомогу в умовах лікарні також була керована паном Сердюком. Президент НАМН України особисто підписував документи на виселення пацієнтів з клініки, затягував процес переїзду лікарні в нове приміщення по вул. Амосова, саботував введення збудованих приміщень в експлуатацію.

ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» готова співпрацювати з усіма структурами для реформування системи охорони здоровя в Україні. Мережа готова представити всі наявні документи, які підтверджують факти зловживань вчорашніх і діючих посадовців, а також надати експертні рекомендації для проведення реформ в сфері надання медичних послуг та проведення державних закупівель медичних препаратів та виробів медичного призначення.

dokument.jpg