dir->/media/actions/predstavnyky-merezhi-lzhv-ta-vtso-lzhv-doluchayut`sya-do-pidgotovky-iv-konferentsiyi-z-/

17 січня відбулося засідання організаційного комітету IV Конференції з питань ВІЛ/СНІДу в Східній Європі та Центральній Азії. ВЦО ЛЖВ та ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ » стали єдиними неурядовими організаціям, представники яких увійшли до складу організаційного комітету.
29 січня 2014 в Москві відбулося засідання програмних комітетів. Володимир Жовтяк (президент ВЦО і голова Координаційної ради Всеукраїнської мережі ЛЖВ) був обраний главою програмного комітету «Громадянське суспільство». Наталія Леончук, яка представляє ВЦО ЛЖВ стала єдиним представником громадського сектору в комітеті «Сприяння міжнародного розвитку». Представниця Всеукраїнської Мережі ЛЖВ та БО «Позитивні жінки» Світлана Мороз також бере участь у роботі комітету «Громадянське суспільство».
В роботі програмних комітетів взяли участь 65 експертів з Росії, Казахстану, України, Білорусі , Вірменії, Молдови, Таджикистану та Киргизстану. Члени комітетів представляли різні сфери, серед них були експерти в галузі фундаментальної та клінічної епідеміології та медицини, організатори охорони здоров'я, представники профільних міжнародних організацій, що працюють в регіоні, а також некомерційних організацій і громадянського суспільства.
Програмні комітети Конференції «Наука і медицина», «Сприяння міжнародного розвитку» та «Громадянське суспільство» були затверджені основні тематичні напрямки, формат і регламент роботи Конференції. За словами Лариси Дементєвої, заступника керівника Росспоживнагляду, даний форум стане найбільшим в регіоні СЄ та ЦА.
Сесії, сформовані членами програмного комітету «Сприяння міжнародного розвитку», будуть присвячені міжнародним і регіональним проектам у сфері боротьби з ВІЛ/СНІДом у Східній Європі та Центральній Азії, прогресу в досягненні ЦРТ-6 (одна з восьми цілей в галузі розвитку, сформульованих в Декларації тисячоліття, - закликає зупинити поширення ВІЛ/СНІДу, малярії, туберкульозу та інших захворювань і покласти початок тенденції до скорочення захворюваності до 2015 року ) і ролі протидії епідемії ВІЛ після 2015 .
«Я вважаю, що одним з головних досягнень підготовчої роботи, стала пропозиція Комітету Громадянського суспільства, з приводу того, щоб під час панельних сесій на тему Громадянського суспільства виступали не тільки представники спільнот, а й представники урядових структур. Це забезпечить ефективний діалог обох сторін і консолідованість діяльності у відповіді на епідемію. Вкрай важливим також стане те, що під час пленарних засідань крім доповідей офіційних делегацій буде представлена позиція громадських організацій», - підкреслив Володимир Жовтяк.
У звязку з тим, що наразі зупинити епідемію ВІЛ в регіоні СЄЦА не вдається, представники Комітету «Громадянське суспільство» відзначили необхідність спробувати дати спільну відповідь на запитання що стоять перед людством: чому люди продовжують інфікуватися? Чому люди помирають від СНІДу в епоху доступності лікування? Що робити, щоб люди не інфікувалися? Що можна зробити, щоб врятувати і зберегти тисячі життів? Цей Комітет відзначив ряд завдань, необхідних для ефективної протидії епідемії в регіоні за такими напрямами: актуальні питання розвитку громадянського суспільства, динаміка епідемії очима громадянського суспільства та доступність і якість лікування в регіоні Східної Європи та Центральної Азії, взаємодія всіх секторів суспільства і важливість їх координації для ефективної відповіді на ріст і наслідки епідемії. У рамках Конференції передбачається розвиток позитивного діалогу між усіма учасниками процесу протидії поширенню епідемії в регіоні Східної Європи і Центральної Азії та в усьому світі.
21 січня 2014 в 00.00 на сайті IV Конференції з питань ВІЛ/СНІДу в Східній Європі та Центральній Азії відкрилася офіційна онлайн-реєстрація учасників. З правилами та процедурою реєстрації ви можете ознайомитися тут: http://eecaac2014.org/pages/84 , форма заявки http://eecaac2014.org/users/new?locale=ru .

Протокол організаційного комітету http://eecaac2014.org/news/9?locale=ru