dir->/media/actions/predstanyky-merezhi-pryynyaly-uchast`-v-forumi-partnerstva-global`nogo-fondu-dlya-borot`by-zi-snidom/

3-4 вересня 2015 року у м. Буенос-Айрес, Аргентина відбувся дводенний Форум Партнерства Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією з метою розробки стратегії Глобального фонду на період 2017-2021 років, учасниками якого стали представники з Східної Європи та Центральної Азії, Латинської Америки, Карибського басейну.

Наразі було продовжено дискусію щодо формування нової стратегії партнерства Глобального фонду та цілей сталого розвитку для прискореного досягнення перемоги над епідеміями СНІДу, туберкульозу і малярії, а також створення стійких систем охорони здоров'я в умовах зменшення донорської підтримки та у зв’язку з новими глобальними та регіональними викликами.

До розробки нової стратегії Глобального Фонду в м. Буенос-Айрес, Аргентина долучилися представниці Всеукраїнської Мережі людей, які живуть с ВІЛ – Ірина Борушек, Олена Стрижак та Світлана Мороз, які активно приймали участь у роботі Форуму.

Учасники обмінялися досвідом з питань створення життєздатних і стійких систем охорони здоров'я, зміцнення системи послуг на рівні спільнот, прав людини та гендерних проблем, а також умов для сталого переходу від підтримки з боку Глобального фонду до систем державного фінансування.

Головним посиланням від представниць комьюніті нашого регіону стало привернення уваги Секретаріату Глобального фонду до критичної ситуації із закупівлею ліків в Україні, військовий конфлікт та проблеми, які з цим пов'язані. На що була отримана відповідь стосовно створення спеціальної робочої групи по вирішенню нагальних питань відносно ситуації в Україні та надання екстренної підтримки у разі необхідності задля збереження життя ВІЛ-позитивних та хворих на туберкульоз українців.