dir->/media/actions/pozytyvni-zhinky-ta-merezha-lzhv-u-n`yu-yorku-na-komisiyi-zi-statusu-zhinok/

Представниці ВБО «Позитивні жінки» (Аліна Ярославська), ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» (Ірина Борушек та Олена Стрижак) та Євразійської жіночої мережі зі СНІДу (Світлана Мороз) прийняли участь у роботі 59-ї сесії Комісії зі статусу жінок, яка проходила з 9 по 20 березня у Нью-Йорку. Цього року зустріч присвячена 20-ти річчю прийняття Пекінської декларації та Платформи дій. Чого досягнули за ці 20 років, як зміни вплинули на життя жінок, що відбувається в різних країнах з правами жінок – ці питання постійно звучали на панелях та різноманітних зустрічах.

Свій окремий захід підготували й ВІЛ-активістки України. Він відбувся 12 березня і мав назву «Один крок назад?». У його підготовці та проведенні допомагала Марта Кебало, представниця Світової Федерації Українських Жіночих Організацій. З презентацією щодо ситуації в Україні, як вона впливає на людей, які живуть з ВІЛ, виступила Ірина Борушек. Військовий конфлікт, зміна урядом пріоритетів фінансування, міграція, анексія Криму та закриття програм замісної підтримуючої терапії на окупованих так званими ДНР та ЛНР територіях може призвести до катастрофічних наслідків. Такими наслідками можуть стати нові спалахи поширення ВІЛ, зменшення доступу людей, які живуть з ВІЛ, до програм лікування, догляду та підтримки.

На заході також виступили Олена Стрижак, яка розповіла про досвід надання допомоги переселенцям на базі Черкаського відділення ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ», та Світлана Мороз, яка поділилася особистою історією дружини військовополоненого та волонтерки. Аліна Ярославська представила короткометражне відео про позитивний вплив програм замісної підтримуючої терапії на основі історії з життя ВІЛ-позитивної жінки.

Крім основного заходу, у представниць делегації відбувся ряд зустрічей у головному офісі UN Women, а також з командою ICW (The International Community of Women Living with HIV) – Міжнародною спільнотою жінок, які живуть з ВІЛ, та з членкинями Євразійської жіночої мережі зі СНІДу. У останній день перебування у Нью-Йорку дівчата стали учасницями дискусії, яка пройшла в Українському Музеї, на тему насилля та тортур над жінками в контексті війни в Україні. 

11064859_857750217625088_6821225697167768999_n.jpg

11010531_862143210519122_925712706110936194_n.jpg