dir->/media/actions/pozytsiya-vbo-vseukrayins`koyi-merezhi-lyudey-shcho-zhyvut`-z-vil-shchodo-politychnoyi-sytuatsiyi-v-/

Мережа людей, які живуть з ВІЛ розуміє, що вихід з найглибшої в історії України політичної кризи потребує конструктивного діалогу між пацієнтами та новим Урядом, оскільки забезпечує важливий зворотний зв’язок між діями влади та їхнім соціальним ефектом.

Місією ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом» є захист прав та представництво інтересів ВІЛ позитивної спільноти в забезпеченні доступу до анти ретровірусного лікування.

Від ефективності впливу Мережі залежить доля 1 % населення України.

Авторитет Мережі в межах країни та міжнародне визнання дають підстави стверджувати, що люди з ВІЛ в Україні є рівноправними партнерами влади, які власним досвідом зруйнували стереотипи про пасивність пацієнтів, що отримують послуги.

За більше ніж 10 років Мережа довела, що най об’єктивнішою є експертиза пацієнтів, саме вона має вирішальне значення при формуванні державної політики та зупинки епідемії СНІДу.

Підсумком понад двадцяти років, що минули є усвідомлення того, що діяльність Міністерства охорони здоров’я незалежно від партійного спрямування Уряду була націлена на навмисне обмеження участі пацієнтів, що створило широкі можливості для зловживань у сфері держзакупівель, лобіювання інтересів певних фарм – виробників.
Стратегічними пріоритетами Мережі в сфері Громадського контролю є :

  •      контроль за наявністю оптимального запасу препаратів в областях, для уникнення переривання лікування
  •     вчасний початок закупівель ліків
  •     100% фінансування державного бюджету на ліки
  •     посилення антикорупційного тиску шляхом здійснення моніторингу порушень в сфері закупівель препаратів для лікування ВІЛ, ТБ та гепатитів.
  •     забезпечення прозорості та повний доступ пацієнтів до всіх тендерних процесів.

Формат громадського контролю на регіональному рівні буде узгоджено з регіональними представництвами Мережі протягом найближчого місяця.

Мережа готова запропонувати свою допомогу Уряду України і зацікавлена надати пропозиції щодо оптимізації витрат державного бюджету, щоб спрямувати їх в першу чергу на реалізацію права на здоров’я пацієнтів .

Переглянути документ "Позиція ВБО Всеукраїнської мережі людей що живуть з ВІЛ щодо політичної ситуації в Україні"