dir->/media/actions/pozytsiya-vbo-vseukrayins`ka-merezha-lzhv-shchodo-reformuvannya-systemy-okhorony-zdorov-ya-v-ukrayin/

ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ» (далі – Мережа ЛЖВ) є найбільшою в Україні національною організацією, яка здійснює представництво інтересів та захист прав на лікування пацієнтів з ВІЛ.

Представники Мережі ЛЖВ активно беруть участь, як на етапі розробки Стратегії , так і в громадських обговореннях у якості експертів.

Хочемо зауважити, що Стратегія є рамковим документом, на даному етапі відбувається процес широкого обговорення, тому пропозиції, участь в обговоренні та подальшій реалізації вітаються.

Україна вже живе в умовах епідемій, таких як ВІЛ/СНІД, туберкульоз та вірусних гепатитів, що в умовах війни є надзвичайною ситуацією та призводитиме до негативних наслідків, адже медична система не готова до цих викликів.

Медична допомога ВІЛ-позитивним людям - це спеціалізована, вузькопрофільна допомога. Вона повинна надаватись у спеціалізованих, вузькопрофільних медичних установах, які мають бути об'єднані в багатофункціональні медичні центри для забезпечення широкого спектру послуг.

Етап реформування є тривалим та потребує визначення пріоритетів та неефективних сфер, але значна частина установ залишаться у такому ж вигляді, в якому вони надають послуги зараз, протягом певного періоду.

Всеукраїнська мережа ЛЖВ з повною відповідальністю заявляє, що завжди в центрі уваги та інтересу системи охорони здоров’я повинні стояти пацієнти, у тому числі, й люди, які живуть з ВІЛ. Це означає, що заходи системи повинні бути спрямовані на задоволення потреб людей з урахуванням голосу пацієнтів, що відповідає принципам Стратегії. У свою чергу, Мережа ЛЖВ як найпотужніша організація, що представляє інтереси пацієнтів, буде відслідковувати, щоб цей принцип враховувався при впровадженні будь-яких змін.

Ми заохочуємо регіональних представників Мережі ЛЖВ брати участь в громадському обговоренні на регіональному рівні та користуватись виключно офіційними документами при формуванні власної позиції щодо реформи медичної галузі.

Національна стратегія побудови нової системи охорони здоров’я в Україні на період 2015 – 2025 років

http://healthsag.org.ua/wp-content/uploads/2014/11/Proekt-Strategiyi-reformi_OZ.pdf

Графік громадських обговорень на сайті Стратегічної дорадчої групи:

22 січня – Дніпропетровськ, 27 січня –Вінниця, 30 січня – Львів, 5 лютого – Одеса, 10 лютого – Харків

http://healthsag.org.ua/discussions-strategy/