dir->/media/actions/pozytsiya-vbo-vseukrayins`ka-merezha-lyudey-yaki-zhyvut`-z-vil-shchodo-sytuatsiyi-z-dostupom-do-medy/

Позиція ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ»

щодо ситуації з доступом до медичної та соціальної допомоги ВІЛ-позитивних людей у зв’язку з проведенням антитерористичної операції у Донецької та Луганської областях

Ситуація в Україні для людей з ВІЛ зараз найскладніша за весь період її незалежності.

2014 для нас це рік двох війн, адже 33 959 людей з ВІЛ в Донецькій і Луганській областях змушені думати не лише про власне здоров’я і доступ до ліків, але й про фізичну можливість вижити. В країні йде повномасштабна неоголошена війна, яка підтримується зовнішньою агресією з боку Російської Федерації.

В результаті бойових дій всі страждають без виключень, адже не лише клієнти з ВІЛ, але й персонал ВІЛ-сервісних організацій, медичний персонал Центрів СНІДу та виправних закладів змушені шукати притулок, роботу, кошти для існування в інших регіонах України.

Станом на 1 вересня 2014 року загальна кількість внутрішньо переміщених осіб вже становить 230 тис. 681 осіб.

Ми розуміємо, що восени кількість звернень в СНІД Центри критично зросте у зв’язку з зменшенням запасу препаратів, адже всі поставки антиретровірусних препаратів здійснювались в обласні центри Донецька та Луганська, які на даний час під контролем сепаратистів та російських військ, а резервний фонд препаратів в інших областях фактично відсутній.

За інформацією, яка надходить з зони АТО – переривання лікування ВІЛ вже відбулось у деяких населених пунктах Луганської та Донецької областей, обмежений або відсутній доступ до тестування на CD-4 та вірусне навантаження. Медичні установи не в змозі контролювати ситуацію на територіях, де відбуваються бойові дії, логістичні компанії відмовляються здійснювати доставку препаратів.

З перших днів створення організації основною метою було створення мережі підтримки людей з ВІЛ на всій території країни. На сьогодні ми переконані, що для кожної людини, яка потребує нашої з вами допомоги є можливість її отримати в будь-якому куточку України. Активісти Мережі ЛЖВ з Донецька та Луганська ризикуючи власним життям доставляють АРВ-терапію в зону бойових дій і це гідний приклад для наслідування і гордості за людей, з якими ми працюємо.

Мережа докладала та буде докладати максимальних зусиль для надання медичної та соціальної допомоги ВІЛ-інфікованим людям, які постраждали в результаті бойових дій, чи змушені були змінити своє місце проживання через події у Донецькій та Луганській областях.

ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» закликає усі партнерські організації, що працюють у сфері подолання епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні, підтримати нашу позицію, та спільними зусиллями вступити в бій за життя більше ніж 33 тис. ВІЛ-інфікованих громадян України, адже саме зараз той момент коли є потреба продемонструвати єдність громадянської спільноти та Уряду України.