dir->/media/actions/pozytsiya-shchodo-vykonannya-ukrayinoyu-vzyatykh-na-sebe-zobov-yazan`-shchodo-postupovogo-perekhodu-/

ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ» (далі – Мережа ЛЖВ) є найбільшою в Україні національною організацією, яка здійснює представництво інтересів та захист прав на лікування пацієнтів з ВІЛ.

Законом України від 20 жовтня 2014 року №1708-VII затверджено Загальнодержавну цільову соціальну програму протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки. Раніше Законом України від 16 жовтня 2012 року №5451-VI затверджено Загальнодержавну цільову соціальну програму протидії захворюванню на туберкульоз на 2012-2016 роки. Закон це нормативно-правовий акт вищої юридичної сили, що є обов’язковим для виконання, як й цільові показники вищевказаних державних програм.

Починаючи з 2003 року і до сьогодні Глобальний Фонд боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією надав Україні значну безповоротну фінансову допомогу на загальну суму понад 429 млн. доларів США за умови виконання Україною взятих на себе зобов’язань щодо поступового переходу на державне фінансування програм протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу. У разі невиконання цих зобов’язань міністерствами, державними відомствами та установами існує високий ризик неотримання подальшої безповоротної фінансової допомоги від Глобального Фонду та, як наслідок, поширення епідемії ВІЛ і туберкульозу та підвищення смертності населення України.

Всеукраїнська мережа ЛЖВ з повною відповідальністю наполягає, о необхідності з боку Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства фінансів України, Державної пенітенціарної служби України, Національної академії медичних наук України, Кабінету Міністрів України при підготовки державного бюджету України на 2016 рік передбачити відповідні кошти на закупівлю лікарських засобів та витратних матеріалів за загальнодержавними цільовими соціальними програмами протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки та протидії захворюванню на туберкульоз на 2012-2016 роки в обсягах, що забезпечують досягнення встановлених програмами цільових показників щодо охоплення пацієнтів.

Всеукраїнська мережа ЛЖВ акцентує увагу на тому, що у 2016 році необхідно забезпечити лікуванням 82 715 хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД, з них 79 167 осіб по лінії МОЗ України, 2 248 осіб у НАМН України та 1 300 у закладах ДПтСУ, згідно цільових показників Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки.

Для забезпечення доступу пацієнтів до антиретровірусного лікування, а саме до безперервної терапії антиретровірусними препаратами, а також до лабораторного супроводу перебігу ВІЛ-інфекції та моніторингу ефективності антиретровірусної терапії, враховуючи рівень інфляції, зміну курсу національної валюти, податки та збори, а також вартість лікарських засобів та виробів медичного призначення необхідно фінансування:

- Міністерства охорони здоров’я України в обсязі 1 204 893, 6 тис. грн. ( з них 669 476,6 тис. грн. на антиретровірусну терапію та 535 417 тис. грн. на лабораторну діагностику ВІЛ, лабораторний супровід перебігу ВІЛ-інфекції та моніторингу ефективності антиретровірусної терапії);

- Національної академії медичних наук України в обсязі 56 358,3 тис. грн.. ( з них 48 355,4 тис. грн. на антиретровірусну терапію та 8 000,9 тис. грн. на лабораторну діагностику ВІЛ, лабораторний супровід перебігу ВІЛ-інфекції та моніторингу ефективності антиретровірусної терапії);

- Державної пенітенціарної служби України в обсязі 7 926, 9 тис. грн. на антиретровірусну терапію.

Ми, Мережа ЛЖВ, акцентуємо увагу на те, що відповідальність за життя ВІЛ-позитивних українців лежить повністю на Уряді України й саме від рішень Уряду та виконання зобов'язань перед міжнародними організаціями залежить подолання двох найжахливіших епідемій сучасності – ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу в країні.