dir->/media/actions/pozytsiya-merezhi-lzhv-ta-inshykh-osnovnykh-retsypientiv-grantu-pid-chas-robochogo-vizytu-global`nog/

Позиція Мережі ЛЖВ та інших основних реципієнтів гранту під час робочого візиту Глобального Фонду

У рамках робочого візиту в Україну Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, відбулась зустріч основних реципієнтів гранту 10 Раунду – ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ», МБФ «Міжнародний альянс з ВІЛ/СНІД в Україні», ДУ «Український центр контролю за соцхворобами МОЗ України», міжнародних організацій таких, як Світовий Банк, Об'єднана Программа ООН з ВІЛ/СНІДу (ЮНЕЙДС) та інших.

На разі в Україні склалася чергова критична ситуація, яку ніхто не міг передбачити ні під час підготовки заявки, ані навіть у 2014 році під час фіналізації запиту країни. Через економічну кризу, військову операцію на Сході, слабкість державних інституцій створення будь-яких реалістичних планів переходу на державне фінансування є неможливим.

Єдиним дієвим механізмом управління програмою повинен стати посилений майданчик діалогу представників усіх зацікавлених сторін, які повинні мати доступ до своєчасної та повноцінної інформації, а також повинні мати повноваження стосовно прийняття необхідних управлінських рішень.

Посилення функції державного або недержавного секторів не призведе до очікуваного результату, навіть більше, матиме негативні впливи на подальший розвиток відповіді на епідемії ВІЛ та ТБ в Україні. Ефективне управління повинно бути направлено на підтримку Глобальним фондом такого діалогу і формування чітких та зрозумілих повідомлень для Уряду України.

Під час зустрічі Володимир Жовтяк, голова Координаційної ради Мережі людей, які живуть з ВІЛ, закликав змістити акцент та впроваджувати план з управління ризиками. Раніше прийнята структура плану переходу на державне фінансування на даний час не актуальна, оскільки ситуація в країні не покращилась, ба більше стає дедалі гіршою. «Раніше була домовленість про надання коштів Україні за умови, що на 2016 рік буде виділено держбюджет. Останні події вказують на те, що умови не будуть виконані. Ми вимагаємо перенести виконання даних «особливих умов» на 2017 рік щодо фінансування державою антиретровірусної терапії та послуг.» – зазначив Володимир Жовтяк.

Під час зустрічі було обговорено питання індексації, а саме впровадження аналогічного підходу для Центрального офісу Мережі ЛЖВ та неурядових організацій, а також пропозицію ГФ автоматично скасувати ПДВ, адже це неможливо у відповідності до чинного законодавства України.

За умови погіршення ситуації із забезпеченням антиретровірусними препаратами учасники зустрічі розглянули питання можливого використання економії ГФ для 2015 року замість 2016 року. Адже було витрачено час на вирішення проблемної ситуації із фармацевтичною компанією «Вектор Фарма», яка отримала 100%-ову плату за антиретровірусні препарати Ламівудин, Ламівудин/Зидовудин, Ефавіренц, та відмовилась постачати ліки. На найвищому рівні представники Мережі ЛЖВ знаходили рішення проблеми перекриття недостачі ліків. Уже з 04 червня 2015 року препарати розвозяться по регіонам, але кількості вистачить лише на один місяць.

15 червня цього року у Міністерстві охорони здоров’я пройде Національна консультація із забезпечення сталості відповіді на виклики епідемій ВІЛ та туберкульозу в Україні в умовах зменшення обсягів донорської підтримки. Під час даного форуму представники Мережі ЛЖВ спільно з іншими основними реципієнтами та НУО вимагатимуть МОЗ збільшити бюджет на 2016 рік у рамках Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу згідно курсу 2015 року, а не 2014.

IMG_8436.JPG

IMG_8427.JPG

IMG_8439.JPG

IMG_8428.JPG