dir->/media/actions/poltava-doednalasya-do-svitovogo-rukhu-imena/

Цього року у м. Полтаві до Всесвітнього Дня пам’яті людей, які померли від СНІДу, Полтавським обласним відділенням ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» було проведено ряд заходів. Головною метою проведення щорічних заходів, присвячених цій даті, є вшанування пам’яті людей, які померли від СНІДу, підвищення рівня толерантного ставлення суспільства до ВІЛ-позитивних людей, а також привернення уваги суспільства до проблеми епідемії ВІЛ/СНІДу.

Старою доброю традицією у м. Полтаві стало щорічне проведення широкомасштабних вуличних акцій. Тому 16 травня 2014 р. активістами Полтавського відділення мережі ЛЖВ була проведена Вулична меморіальна акція «Імена». У центральному сквері «Сонячний» по вул. Жовтневій, центральній вулиці м. Полтави, учасники акції доносили достовірну, неупереджену інформацію мешканцям та гостям м. Полтави про проблему ВІЛ/СНІД, про шляхи передачі ВІЛ, про необхідність безпечної поведінки. Волонтери розповсюджували червоні стрічки, презервативи, буклети, листівки до теми, доносили інформацію про День пам’яті людей, які померли від СНІДу. Активісти Полтавського відділення мережі ЛЖВ вшанували пам'ять людей, які померли від СНІДу - був розстелений КВІЛТ – меморіальне полотно з іменами ВІЛ-позитивних полтавчан, яких забрала епідемія ВІЛ/СНІДу. КВІЛТ був пошитий власноручно волонтерами, клієнтами та членами Полтавського відділення мережі ЛЖВ.

Також проведені тематичні зустрічі на тему «День Пам’яті людей, які померли від СНІДу» для ЛЖВ та їх рідних в громадському центрі, в 11 відділенні (ізолятор) психіатричної лікарні ім. Мальцева, в Кременчуцькій колонії для неповнолітніх та в Кременчуцькій ВК-69. Учасники отримали інформацію про проведення заходів в рамках Всеукраїнської меморіальної акції «Імена», інформацію про проблеми людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, ознайомилися з динамікою плину епідемії ВІЛ-інфекції в Україні, отримали інформаційну літературу до теми.

Проведено вечір Пам’яті в Громадському центрі. Учасники вечора, а це ВІЛ-позитивні люди та їх близьке оточення мали можливість поспілкуватися в теплій дружній атмосфері, поділитися своїми проблемами та почуттями, вшанувати пам’ять людей, яких вже не має з нами, які пішли з життя через страшну недугу.