dir->/media/actions/pokrashchennya-administratyvnykh-poslug-v-sotsial`niy-sferi/

17 липня Львівське обласне відділення Всеукраїнської мережі ЛЖВ провело презентацію напрацювань робочої групи із розробки регіональних планів дій із вдосконалення системи адміністративних послуг у Львівській області. Робоча група була створена в рамках проекту «Покращення якості адміністративних послуг в соціальній та медичній сфері», що впроваджується Мережею за підтримки Європейського Союзу. До складу групи увійшли представники Львівського обласного відділення Мережі, адміністративно-господарського управління Львівської міської ради, департаменту соціального захисту населення та департаменту соціальної політики Львівської обласної державної адміністрації. План розвитку системи адміністративних послуг робоча група формувала на основі проведеної оцінки задоволеності мешканців м. Львів та Львівської області якістю адміністративних послуг, що надаються в управліннях соціального захисту (УСЗН) та центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП). Незважаючи на те, що Львівська область показує стабільно високі результати оцінки протягом двох хвиль моніторингу, в системі адміністративних послуг ще є деякі моменти, які можливо покращити. Основними завданнями, які робоча група внесла в план є:

· Переформатувати та затвердити нові переліки послуг, які надаються ЦНАП і УСЗН з метою підвищення якості надання адміністративних послуг.

· Розробити та впровадити пілотний проект на рівні одного обраного району міста Львова (Франківський або Шевченківський район) з метою створення єдиної платформи надання адміністративних послуг.

· Провести аудит з метою оптимізації переліку документів, які подаються для отримання адміністративної послуги (на базі єдиної платформи надання адмінпослуг).

· Сприяти підвищенню якості та ефективності надання адміністративних послуг для населення шляхом сприяння оптимізації та упорядкуванню нормативної бази про діяльність ЦНАП, а також підвищення кваліфікації працівників ЦНАП (на базі єдиної платформи надання адмінпослуг).

План покращення адміністративних послуг розрахований на один рік. Для фінансування запланованої діяльності планується як залучення коштів з місцевих бюджетів, так і пошук додаткового фінансування від міжнародних донорів.

Денис Дмитрієв, фахівець відділу інноваційних програм, координатор проекту від Центрального офісу Всеукраїнської мережі ЛЖВ: «За час впровадження проекту, з 2013 року, ми змогли досягти значних результатів – нам вдалося створити потужний інструмент для моніторингу, який є водночас і зручним для користування, і науково обґрунтованим та точним, і гнучким; завдяки активній роботі обласних відділень нам вдалося вибудувати тісні партнерські стосунки із місцевими органами влади, які є відповідальними за надання адміністративних послуг; за допомогою ініціативних та проактивних представників влади вдалося сформувати стратегічне бачення розвитку системи адміністративних послуг та вже зробити перші кроки до її покращення. Наразі, робота ще триває і попереду передача набутого під час реалізації проекту досвіду у шість нових регіонів.»