dir->/media/actions/podyaka-aids-action-europe-svitlani-moroz-ta-ferentsu-bagins`komu/

Першоджерело: AIDS Action Europe

Європейська дія зі СНІДу виражає вдячність Світлані Мороз та Ференцу Багінському за внесок у роботу Керівного комітету AIDS Action Europe (ААЕ).

Світлана приєдналася до Керівного комітету у 2012 році в якості представника України та країн Східної Європи. Неодноразово вона озвучувала проблеми та потреби цих регіонів під час наших зустрічей. Ми високо оцінюємо роботу Світлани в ході стратегічних дискусій та щиро вдячні за її допомогу в переїзді секретаріату Європейської дії зі СНІДу (AAE) із Soa AIDS Netherlands в Deutsche AIDS-Hilfe.

Під час засідання Керівного комітету в квітні 2014 року Світлана описала стан справ у приєднаному до Росії Криму: що загрожує здоров'ю людей, які вживають наркотики та тим, хто вже живе з ВІЛ-інфекцією. Також вона звернула увагу на критичну ситуацію на Сході України, де йдуть бої між сепаратистами і українською армією. Завдяки емоційному заклику Світлани про допомогу цьому регіону Керівний комітет вирішив продовжити підтримувати організації Східної Європи та Центральної Азії. Нам буде не вистачати наполегливості та відданості Світлани у боротьбі за права людей, які живуть з ВІЛ, на доступ до медичної допомоги.

Ференц почав працювати членом Керівного комітету ААЕ у 2009 році, будучи представником країн з низьким поширенням ВІЛ-інфекції. Він домігся того, щоб проблеми, що стосуються витрат на лікування, були поставлені на порядок денний Керівного комітету AAE. Завдяки великому досвіду в адвокатській діяльності, Ференц допоміг AAE домогтися значних результатів у переговорах з політиками. Неодноразово Ференц представляв Європейську дію зі СНІДу на конференціях та нарадах.