dir->/media/actions/podolannya-kryzy-u-sferi-vil-u-zoni-ato-zustrich-vooz-moz-ta-merezhi-lyudey-z-vil/

З метою аналізу впливу військових дій на розвиток епідемії ВІЛ в зоні АТО та шляхи ургентних профілактичних дій ОДА серед мирного населення та військових 31 серпня провели зустріч Представництво ВООЗ в Україні спільно з ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ» та Міністерством охорони здоров’я.

Важливо відмітити участь у зустрічі новопризначеного Директора Департаменту Громадського здоров’я МОЗ С.Осташко, адже залучення МОЗ критично необхідне тоді, коли вже з початку збройного конфлікту на території Донецької та Луганської областей по сьогоднішній день регулярно надходить інформація щодо проблем з впровадженням Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки. Зустріч стала своєрідним посиленням спроможності усіх ключових установ та організацій як ефективно діючих в Україні у кризових умовах.

Існують системні проблеми з міжвідомчою взаємодією по реалізації заходів протидії ВІЛ-інфекції та туберкульозу, які обумовлені причинами зміни керівництва, переведення обласної державної адміністрації на контрольовану Урядом України територію Донецької області у м. Краматорськ, зміни керівництва Департаменту з охорони здоров’я ОДА та інших чинників.

Обговорювали ургентні проблеми:

· з постачанням ліків та виробів медичного призначення;

· проведення підтверджуючих досліджень на виявлення антитіл до ВІЛ, відсутністю специфічного лабораторного дослідження на СД-4 та вірусне навантаження мешканців північних та західних частин Донецької області (2 діагностичні лабораторії залишились на неконтрольованій території мм. Донецьк та Горлівка) та Луганської області;

· відсутність єдиного реєстру диспансерного обліку ВІЛ-інфікованих осіб;

· відсутність окремої установи обласного підпорядкування з відповідним штатним розкладом, приміщенням, транспортом, обладнанням та устаткуванням для ефективної діяльності з організації;

· відсутність взаємодії з іншими дотичними суб’єктами реалізації заходів з подолання епідемії ВІЛ, наприклад з Управлінням Державної пенітенціарної служби України у Донецькій та Луганській областях.

Під час зустрічі представники організацій визначали фінансові пріоритети для бюджетного запиту на 2016 р. та варіанти подолання технічного дефіциту в регіоні. А також говорили про спрощення процедури постановки на облік людей з ВІЛ/ТБ в умовах проведення антитерористичної операції та перелік необхідних змін у нормативно-правових актах (Наказ МОЗ).

Представництво ВООЗ в Україні спільно з Мережею людей з ВІЛ з метою спільного вироблення алгоритмів подолання кризової ситуації у сфері подолання епідемії ВІЛ у Донецькій області пропонують проведення круглого столу у м. Краматорськ в першій декаді вересня 2015 р., та у м. Сєверодонецьку – для Луганської області спільно з фахівцями Міністерства охорони здоров’я України та Українського центру контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України та міжнародними партнерами (ВООЗ, UNICEF, MSF) із залученням керівництва Донецької обласної військово-цивільної адміністрації, залученням Департаменту охорони здоров'я Донецької ОДА та профільних керівників установ, що надають допомогу людям з ВІЛ та туберкульозом.

IMG_9679.JPG

IMG_9685.JPG

IMG_9695.JPG

IMG_9697.JPG