dir->/media/actions/podolannya-epidemiyi-v-lugans`kiy-oblasti-v-umovakh-gumanitarnoyi-kryzy-ta-viys`kovogo-konfliktu/

Інформація:

За установам пенітенціарної служби:

3 жовтня 2014 в Старобільський Слідчий ізолятор було доставлено шприци (2.0, 5.0, 10.0, 20.0) і спиртові серветки від междунарожних Альянсу з ВІЛ / СНІД в Україні. На деякий час потреба задоволена.

5 жовтня 2014 був відправлений «десант» співробітників пенітенціарного напрямку луганського відділення Всеукраїнської мережі ЛЖВ із засобами гігієни і невеликою кількістю продуктів для Луганського слідчого ізолятора і виправних колоній №11,15,60,143.

З 01 жовтня в проекті з пенітанціарному напрямку є лікар-інфекціоніст (який також має диплом фтизіатра). Це дасть можливим призначати антиретровірусну терапію. Правда немає діагностики на СД4 і вірусне навантаження. Тому лікар буде приймати рішення про призначення на основі клінічних проявів хвороби.

По АРТ в Луганській області:

Офіційно антиретровірусними препаратами Луганська область забезпечена до березня 2015 включно. Але за фактом один Кабінет повністю забезпечений, другий частково, в третьому не вистачає одного препарату (наприклад "Алувіа") і т.д. Проблема полягає в тому, що немає людини (відділу), який обробляє запити від кабінетів і робить перерозподілу відповідно до потреб конкретного населеного пункту, також відсутність комунікації / зв'язки між містами і СНІД-центром.

Протягом останніх 10 днів активно повертаються співробітники і клієнти відділення Всеукраїнської мережі ЛЖВ. В північних районах Луганської області сконцентрована величезна диспансерна група ВІЛ-позитивних людей, яка раніше не притягувалася в проекти догляду та підтримки, відповідно проблеми не озвучувалися і не вирішувалися впродовж декількох років.

luganck_vrach.jpg
Фото: Кабінет "Довіри" м Лисичанська.