dir->/media/actions/podal`shi-rishennya-shchodo-kryzy-z-pereryvannyam-likiv/

Для уникнення ризику переривання антиретровірусної терапії (АРТ) для ВІЛ-позитивних пацієнтів було скликано екстрену нараду за участі керівного складу Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ (Мережа ЛЖВ), ЮНЕЙДС, БФ «Пацієнти України», Національної академії медичних наук України, ДУ «Український центр соціальних хвороб МОЗ України» та головних лікарів Центрів СНІДу усіх регіонів України. Учасники обговорювали можливі заходи, які потрібно вжити у випадку кризової ситуації.

Основні рішення робочої групи наступні:

· 04 червня Мережа ЛЖВ повідомила щодо доставки ліків на 1 місяць по всій Україні за кошти Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією (ГФ).

Мережа ЛЖВ наполягала негайно зупинити перехід пацієнтів на нові схеми лікування, що було одностайно підтримано усіма присутніми.

· Використати медичні препарати ГФ для ВІЛ-позитивних пацієнтів, які лікуються за кошти державного бюджету, згідно дозволу, що готується ДУ «Український центр соціальних хвороб МОЗ України».

· Розробити алгоритм отримання ліків ВІЛ-позитивними пацієнтами з непідконтрольної території Донецької області, здійснивши переведення пацієнтів з Центру СНІДу м. Донецьк у Центр СНІДу м. Слов’янськ, де знаходяться АРВ-препарати.