dir->/media/actions/pidpysano-memorandum-spivpratsi-mizh-chernivets`kym-viddilennyam-merezhi-lzhv-ta-vladoyu/

30 вересня у м. Чернівці підписано меморандум про взаєморозуміння та співробітництво між Чернівецькою обласною радою, Чернівецькою обласною державною адміністрацією та Всеукраїнською благодійною організацією «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

«Незважаючи на зусилля держави та істотний прогрес останніх років у подоланні наслідків епідемії, кількість зареєстрованих випадків ВІЛ-інфекції щороку збільшується, при цьому рівень доступу до послуг з лікування, особливо серед представників груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ, є низьким, отже рівень смертності від СНІДу залишається високим», - зазначив В. Велижанін, Голова правління Чернівецького відділення Мережі під час підписання.

«Ми сьогодні усвідомлюємо, що взяття під контроль і обмеження поширення ВІЛ-інфекції/СНІДу, гепатитів та туберкульозу в Чернівецькій області можливе лише у результаті спільних дій, спрямованих на ефективне використання потенціалу державних, міжнародних донорських, громадських та благодійних організацій, розвиток партнерства у сфері боротьби з ВІЛ-інфекцією/ СНІДом, гепатитами та туберкульозом. Підписання меморандуму в першу чергу спрямовано на користь жителям Чернівецької області, щоб ті люди, кого торкнулися зазначені проблеми, отримували лікування та якісні послуги, а ті, кого оминули ці проблеми, й надалі зберігали своє здоров’я», - Володимир Жовтяк, Голова координаційної ради ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

Епідемія ВІЛ-інфекції в Україні характеризується високим рівнем поширення та негативно впливає на працездатне населення, призводячи до тяжких соціально-економічних наслідків. В Україні один з найвищих рівнів захворюваності і смертності від СНІДу серед країн Східної Європи. Так, від реєстрації першого випадку ВІЛ-інфекції у 1987 році по 1 січня 2014 р. у державі зареєстровано 245 тисяч ВІЛ-інфікованих осіб, з них 66 тис. - хворі на СНІД, 32 тис. українців померли від захворювань, зумовлених СНІДом. Міжнародні експерти відзначають, що поширеність ВІЛ в Україні значно перевищує цифри офіційно зареєстрованих випадків.

DSCN139222.jpg


DSCN13921.jpg


DSCN139233.jpg


DSCN139244.jpg