dir->/media/actions/pershyy-zhinochyy-forum-u-sferi-vil-u-l`vovi/

Більше 50 ВІЛ-позитивних жінок та активісток боротьби зі СНІДом з 11 країн світу вперше в історії України зібралися на Національний жіночий форум з ВІЛ та СНІД, який пройшов у Львові з 8 по 10 липня 2015 року. Форум був організований ВБО "Позитивні жінки" завдяки підтримці агентств ООН - UNAIDS, UNODC, UNDP, UNFPA і UN Women. Інформаційним партнером форуму став портал aids.ua.

Учасники Форуму – жінки-активістки, які працюють у сфері ВІЛ і СНІД, з України, члени ВБО «Позитивні жінки»; представники Євразійської жіночої мережі зі СНІДу з Вірменії, Грузії, Таджикистану, Киргизстану, Узбекистану, Казахстану, Росії, Естонії, Молдови та Білорусії; представники агентств ООН; лідери організацій працюють у сфері гендерної рівності, представники влади, – обговорили значну роль жінок у протидії епідемії ВІЛ та СНІД, з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей ВІЛ-позитивних та уразливих до ВІЛ жінок та дівчаток, і визначили конкретні кроки, необхідні для досягнення результатів.

Як відзначив Володимир Жовтяк, голова Координаційної ради ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ»: «Позитивні жінки» є іншою генерацією – це вільні, впевнені, сильні та красиві жінки, які прокладають шлях до нового життя. Ваші успіхи та зміни сьогодні являються результатом вашої сміливості. Ви крок за кроком впевнено рухаєтесь вперед, надихаючи своїм прикладом інших жінок. Жіноче лідерство «Позитивних жінок» мотивує діяти, втілювати свої ідеї та мрії в життя. Щоразу ви доводите, що жіноча сила могутня."

Основною метою Форуму стала активізація ролі жінок у формуванні політики та стратегій у сфері подолання епідемії ВІЛ та СНІД. Основні завдання: зміцнення жіночого лідерства і мобілізація у заходах з ВІЛ та СНІД, а також визначення першочергових напрямків роботи на 2016-2017 роки і їх шляхи вирішення, створення платформи для обміну досвідом підготовки звітів для комітету з ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок та національних звітів з виконання цілей Політичної декларації з ВІЛ та СНІД, прийнятої на Генеральній асамблеї ООН у 2011 році.

Головними спікерами на відкритті та пленарному засіданні першого дня Форуму виступили: Ван Нгуен (Nguyen Thi Ngoc Van, Director of the UN Resident Coordinator's Office), директор офісу Координатора системи ООН в Україні; Володимир Жовтяк, голова Координаційної ради ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»; Ірина Борушек, голова правління ВБО «Позитивні жінки», Ольга Руднєва, директор Фонду Олени Пінчук «АнтиСНІД»; Леся Королюк, позаштатний спеціаліст управління охорони здоров'я Львівської міської ради; Юлія Годунова, директор НП «ЕВА», Росія, Світлана Мороз, голова правління МБО «Євразійська жіноча мережу зі СНІДу»; Людмила Шурпач, МБФ "Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні".

Одним з найяскравіших моментів першого дня форуму став виступ Олени Білоконь, яка представляє Євразійську жіночу мережу зі СНІДу і є президентом Казахстанської мережі жінок, які живуть з ВІЛ, а також виконавчим директором Центру розвитку та соціальної допомоги населенню «Мій дім». Вона розповіла про боротьбу ВІЛ-позитивних жінок у Центральній Азії за свої права та про свою власну долю. "Я живу з ВІЛ з 1996 року. Коли я тільки дізналася про свій статус, думала, що проживу максимум рік-два, і не знала, що мені робити. На той момент лікарі не дуже розуміли, як допомогти ВІЛ-інфікованим людям. Зараз у мене троє дітей, і всі вони здорові. Я присвятила своє життя допомозі іншим жінкам, які живуть з ВІЛ, і не шкодую про це ", – сказала Олена.

У процесі заходу були проведені прес-брифінг, пленарні засідання з партнерами, групові дискусії, майстер-класи, а також представлені успішні практики та міжнародний досвід країн регіону Східна Європа та Центральна Азія. Велике враження на учасниць та учасників справила сесія «Жіночі особи епідемії ВІЛ. Жінки кажуть про свій особистий досвід», що пройшла у форматі story telling.

У діалоговому майданчику на тему «Агентства ООН та жінки, яких торкнулася епідемія ВІЛ, у формуванні порядку денного в галузі розвитку на період після 2015 року» взяли участь: Костянтин Каланча і Олена Шерстюк, Об'єднана Програма ООН з ВІЛ та СНІД в Україні; Енктсетсег Міегомбо, Регіональний офіс Європи та Центральної Азії «ООН Жінки»; Наталія Лук'янова, Програма розвитку ООН в Україні; Наталія Салабай, Управління ООН з наркотиків і злочинності.

За матеріалами: ВБО «Позитивні жінки» http://women-union.org.ua/