dir->/media/actions/patsients`ki-organizatsiyi-vymagayut`-vidstavky-golovy-tenedernogo-komitetu-moz-za-zirvani-tendery-n/

АНОНС

27 серпня (середа) о 9.30 під будівлею Кабінету Міністрів України (вул. Грушевського 12/2) активісти пацієнтських організацій проведуть пікет із вимогою звільнити та покарати за зірвані державні тендери на закупівлю ліків голову тендерного комітету Міністерства охорони здоров’я України Руслана Салютіна.

Пацієнти принесуть під Кабмін порожні упаковки від таблеток та битимуть в порожні пляшки від розчинів як символ того, що в державі більше немає жодної пігулки, жодної краплини ліків.

«Пацієнти, що лікуються за державними програмами залишились без ліків. По деяким програмам (гемофілія) ліків вже нема, по деяким – вони скінчаться восени. Тендери на закупівлю ліків у 2014 році зірвані! Вимагаємо персональної відповідальності та звільнення чиновників, що провалили тендери цього року! Якщо Прем’єр-міністр не звільнить голову тенедерного комітету МОЗ та терміново не призначить нову людину, яка зможе швидко провести тендери, то він нестиме особисту відповідальність за тисячі смертей вже цього року.Салютін повинен бути притягнений до кримінальної відповідальності, як злочинець та масовий вбивця, а Уряд має терміново знайти людину, щоб максимально врятувати ситуацію», – наголосив Дмитро Шерембей, голова БФ «Пацієнти України».

Нагадаємо, що Міністерство охорони здоров'я України за останні кілька тижнів скасувало майже всі тендери із закупівлі ліків за державний кошт цього року. Це призведе до того, що тисячі хворих на ВІЛ, гемофілію, фенілкетонурію, муковісцидоз та з таким страшним діагнозом, як онкологія, не отримають ліки своєчасно та змушені будуть перервати терапію. У багатьох випадках це загрожує погіршенням стану здоров'я та навіть смертю пацієнтів. Крім того, все попереднє лікування таких хворих, яке здійснювалось за державні кошти, буде неефективним та марним.

БФ «Пацієнти України» неодноразово звертали увагу МОЗу і Кабінету Міністрів України на ситуацію із закупівлею ліків в Україні та пропонували різні виходи з ситуації, яка щомісяця погіршувалась. Всі пропозиції пацієнтів були проігноровані, тендери досі не оголошені. 2014 рік увійде в історію як абсолютний провал з реалізації державних програм лікування!

Контактні особи:

Красненкова Наталя, 067 465 54 26

Устінова Олександра, 067 550 15 70