dir->/media/actions/p-yat`-krupnykh-organizatsiy-pro-dosyagnennya-2014-ta-plany-na-2015-u-sferi-vil-snid/

20 січня 2015 року Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ (Мережа ЛЖВ) провела зустріч із організаціями, що реалізовують діяльність за кошти гранту Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією (ГФ).

БФ «Пацієнти України», Центр протидії корупції, Інститут розвитку суспільних інновацій (ІРСІ), Центр інформації про права людини (ЦІПЛ) та БО «Світло надії» представили результати своєї роботи у 2014 році, стан виконання планів, досягнення та пріоритети на 2015 рік.

Мета проекту БФ «Пацієнти України» у 2014р. - 100% виділення коштів у Державному Бюджеті для закупівель антиретровірусної терапії для 55 тис. осіб.

Незважаючи на важку політичну та економічну ситуацію, війну на Сході, БФ «Пацієнти України» ініціювали збільшення державного бюджету України на 1 млрд. грн.

Для Центру протидії корупції (ЦПК) 2014 рік минув під гаслом «зробити так, щоб красти стало максимально незручно». Систематичний моніторинг закупівель ліків унеможливив виникнення корупційних схем. Розроблений Центром сайт громадського аудиту державних закупівель ліків удосконалений та доповнений аналітичною інформацією про стан закупівель ліків у 2014 році, інструкцією з моніторингу та аналізу держзакупівель ліків тощо.

Пріоритетом на 2015 рік організація визначила моніторинг тендерів, виконання зобов’язань компаній щодо своєчасних поставок ліків.

Виходом з тендерної кризи у 2015 році для Мережі є впровадження радикальних змін:

· Розширення ринку для нових препаратів - автоматичний допуск в Україну ліків, ліцензійованих у країнах ЄС, США, Канаді, Австралії, Японії,

· спрощення участі виробників ліків у державних тендерах, збільшення конкуренції

· паралельний імпорт для знищення штучних монополій

· аналіз референтних цін на препарати

· рамкові угоди з виробниками на 3-4 роки

За рік Центру інформації про права людини вдалось збільшити увагу медіа до проблеми ВІЛ/СНІДу через проведення тематичного навчання для журналістів та Конкурсу на найкращу журналістську роботу у сфері ВІЛ/СНІДу. «Громадське ТБ: Черкаси» стало переможцем у двох номінаціях: «Найкращий друкований матеріал» та «Найкращий відеоматеріал», підготовлених журналісткою Євгенією Черновою. Прес-конференція щодо доступу до ліків в зоні АТО зумовила пошук міжнародних партнерів, які б забезпечували доставку в Донецьк та Луганськ.

У результаті проекту БО «Світло надії» за минулий рік вдалось зекономити кошти сумою понад 180 тис доларів, використавши пасивний фонд нерухомості з комунальної власності, працевлаштування 17 соціальних працівників НУО до штату СНІД Центрів, кабінетів довіри, оформити соціальне замовлення на послуги для уразливих до ВІЛ груп.

За період 2014 року організації вдалось з місцевих бюджетів залучити кошти сумою близько 1 млн. доларів.

На 2015 рік Мережа ЛЖВ визначає одним із основних напрямків забезпечення сталості програм та сервісів.

IMG_5017.JPG

IMG_5019.JPG

IMG_5047.JPG

IMG_5056.JPG

Підготовлено Людмилою Гавриш, фахівець із зв'язків з громадськістю та пресою Мережі ЛЖВ.