dir->/media/actions/osnovni-vysnovky-klasteru-okhorony-zdorov-ya/

06 серпня Всесвітня організація охорони здоров’я зібрала зустріч Кластеру охорони здоров’я, серед учасників якого були представники Мережі ЛЖВ, ВООЗ, USAID, Лікарі без кордонів, Міжнародний Червоний Хрест, Фонд Анти СНІД.

Тема цієї зустрічі стало ознайомлення партнерських організацій про стан надання медичної допомоги в зоні АТО (контрольована та неконтрольована територія).

Порядок денний передбачав ознайомлення партнерів щодо стану надання медичної допомоги в зоні бойових дій, а саме:

· забезпеченість ліками

· навчання медичного персоналу

· картування провайдерів , що надають послуги в зоні конфлікту

· стан медичної допомоги людям з ВІЛ та ТБ

· доступ ромів – переселенців до медичних послуг, приклади порушення прав

Як зазначила Ірина Агеєва, директор департаменту комунікації, політики та адвокації Мережі ЛЖВ, «За результатами зустрічі можна викристалізувати основні висновки, що 1. останнім часом міжнародним організаціям надзвичайно складно отримати дозвіл на реалізацію програм зі сторони ДНР; 2. всю гуманітарну допомогу необхідно перерозподіляти через комісію з розподілу гуманітарних грузів ДНР (втрата контролю під час передачі ліків); 3.надзвичайно складно працювати з великими обсягами готівки на неконтрольованій території (ризик нападу на офіси)».

Остання оновлена інформація у сфері ВІЛ:

1) персоналом НУО перевезено 30% АРВ препаратів;

2) очікується машина з гуманітарним конвоєм MSF в Донецьк та Луганськ (АРТ з Мережі) – очікують на дозвіл ДНР/ЛНР;

3) поставка ЮНІСЕФ забезпечить річну потребу в АРТ на неконтрольованій території.

Остання оновлена інформація у сфері ТБ: є проблеми з діагностикою, та наданням послуг з немедичного догляду на дому на контрольованій території (Харків).

Додаткова інформація: Сектор/Кластер охорони здоров’я було створено у відповідь на політичну кризу, що виникла в Україні в листопаді 2013 року, для підтримки Уряду України в реалізації зусиль, що рятують життя, з метою пропагування та охорони здоров’я й благополуччя населення, особливо в умовах потенційно масштабних та складних надзвичайних ситуацій й інших серйозних загроз у галузі охорони громадського здоров’я.

Сектор/Кластер охорони здоров’я очолюють та координують ЮНІСЕФ та ВООЗ.