dir->/media/actions/ofitsiyna-pozytsiya-vbo-vseukrayins`ka-merezha-lyudey-yaki-zhyvut`-z-vil-snid-shchodo-bezpidstavnykh/

ОФІЦІЙНА ПОЗИЦІЯ

ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД»

щодо безпідставних та галасливих звинувачень

Протягом останнього часу ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» (далі - Мережа ЛЖВ) стикається з потоками брехливої інформації, підтасовкою документів та безпідставними звинуваченнями у непрозорості, корупції та інших злочинах. Найбільш дивно та обурливо, що ці звинувачення лунають із вуст людей, які були засновниками, керівниками та прихильниками організації, проте, раптово змінили свою думку про Мережу ЛЖВ після поразки Володимира Жовтяка на виборах Голови Координаційної ради.

На нашу думку, безпідставні та бездоказові звинувачення є неприпустимим маніпулюванням фактами, та викликають сумніви стосовно мотивів людей, які ллють бруд на організацію, якою пан Жовтяк керував протягом останніх п’ятнадцяти років. Ми вважаємо, що такі дії є виміром ціннісних характеристик самого Володимира Жовтяка та відображенням подій, які відбувалися у Мережі ЛЖВ протягом останнього року його керівництва.

Наростаюча узурпація влади, нездатність прийняття управлінських рішень та самоусунення від стратегічного керівництва є основними характеристиками поведінки пана Жовтяка, які вплинули на результати виборів у жовтні 2015 року.

Хочемо прокоментувати низку обурливих та ганебних звинувачень, які були опубліковані в Інтернет-виданнях та соціальних мережах, а також надати інформацію щодо найближчих наступних кроків організації:

1) Вибори Голови Координаційної ради Мережі ЛЖВ відбуваються згідно з процедурою, яка погоджена Координаційною радою та регіональними осередками Мережі ЛЖВ. Саме за цією процедурою Головою Координаційної ради неодноразово було обрано Володимира Жовтяка. Наразі результати виборів підтверджено протоколом Загальних зборів та висновками рахункової комісії, відео-матеріалами результатів проведення голосування, протоколом засідання Координаційної ради Мережі ЛЖВ, Наглядовою радою Мережі ЛЖВ. Окрім цього, легітимність виборів було підтверджено незалежною комісією, яка була створена на вимогу Володимира Жовтяка та складалася із представників PwC (місцевого агента Глобального фонду), Комісії з нагляду Національної ради з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, Агентства США з міжнародного розвитку, Адвокатського об’єднання «Juscutum» та Аудиторської компанії Deloitte. На наше переконання, Мережа ЛЖВ виконала усі свої зобов’язання та продемонструвала безпрецедентний прозорий механізм оцінки результатів виборів;

2) Відомості про зміну керівника юридичної особи внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відповідно до вимог чинного законодавства України. Витяг з Єдиного державного реєстру (додаток 1) є підтвердженням легітимності процедур та документів, про що свідчить відновлення контролю за банківськими рахунками та операціями;

3) Безпідставне висування звинувачень у вчиненні корупційних дій є особистісною характеристикою поведінки Володимира Жовтка та його радника, колишнього співробітника СБУ Генадія Голобокова, які під час зустрічей неодноразово обливали брудом партнерські організації та саму Мережу ЛЖВ (БФ «Пацієнти України», БФ «Центр протидії корупції»). Підтвердженням такої поведінки є лист від Виконавчого директора МБФ «Відродження» пана Євгена Бистрицького із запитом на зустріч з Координаційною радою Мережі ЛЖВ, яка не була проведена через особисте рішення пана Жовтяка. Протягом останнього часу зазначені особи у своїх виступах свідомо дискредитували політику та співробітників Агентства США з міжнародного розвитку, Об’єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІДу, Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ, що на нашу думку є неприпустимим для керівника такого рівня.. Дискредитація численних партнерів та донорів, які надають технічну та фінансову допомогу Україні є неприйнятною, оскільки саме ця допомога сприяла уповільненню епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні;

4) Найбільше здивування викликає той факт, що усі звинувачення, на які посилаються дописувачі та особисто пан Жовтяк, відбувалися під час його безпосереднього керівництва, оскільки від дня заснування організації він обіймав позицію Голови Координаційної ради. Саме його підпис стоїть на усіх юридичних та фінансових документах, а протягом останнього року він суміщав посади Голови Координаційної ради та Виконавчого директора, маючи усі повноваження та важелі для налагодження роботи. Ми переконані, що такі звинувачення повинні бути підтверджені або спростовані у суді і Мережа ЛЖВ готова надати повну та правдиву інформацію.

5) Саме для того, щоб спиратися на беззаперечну об’єктивність на противагу галасливим та безпідставним звинуваченням, Координаційна рада Мережі ЛЖВ ініціює проведення позапланового незалежного та всебічного аудиту останнього року роботи Мережі ЛЖВ з метою виявлення наявності/відсутності зловживань, про які заявляє Володимир Жовтяк, та оцінки наслідків дій чи бездіяльності Володимира Жовтяка протягом його керівництва організацією. Мережа ЛЖВ готова захищати свою репутацію у судовому порядку, оскільки поширення міфів та неправдивих даних завдає невиправної шкоди іміджу організації та усьому громадянському суспільству в Україні.

Ми усвідомлюємо, що маємо справу з недолугими спробами розколоти Мережу ЛЖВ, які, на жаль, тривають: на 8 грудня 2015 р. 

призначено 
судове засідання щодо позову Володмира Жовтяка  
 до 
ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД».

Ми вдячні усім партнерам за Вашу підтримку та чесну і відкриту позицію. Повідомляємо, що організація працює у штатному режимі, відновлено операційну роботу Центрального офісу та осередків, розпочато роботу над удосконаленням Статуту та процедур організації. Ми переконані, що організація вийде із цієї ситуації сильнішою, очищеною та готовою до нових звершень для допомоги ВІЛ-позитивним пацієнтам в Україні.