dir->/media/actions/odyn-den`-zhyttya-u-sumakh/

Щорічно світова спільнота вшановує пам'ять людей, які померли від СНІДу. У Сумах заходи до Дня пам’яті розпочалися 13 травня - члени Сумського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом», працівники Центру профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІДом, відділення СМДКЛ «Клініка дружня до молоді» і волонтери провели акцію «Один день життя». Символом акції став червоний метелик – тендітний та сильний водночас, він живе лише один день, день довжиною у життя. Активісти закликали небайдужих витратити лише один день свого життя, щоб вшанувати пам’ять ВІЛ-позитивних людей, які пішли з життя.

«Кожного дня я відкладаю подалі спогади про втрату своїх друзів не тому, що хочу цього, а тому, що це необхідно. Коли працюю з клієнтами, то орієнтую їх на позитив, на спокійне життя, засноване на відповідальності за кожен власний день», - говорить Олеся, соціальний працівник Сумського відділення Всеукраїнської мережі ЛЖВ, - «Багато хто з ВІЛ-позитивних людей приходить з важкими думками, говорять про смерть, особливо ті, хто втратив близьких чи вперше дізнався про свій статус, одне з моїх завдань – замотивувати людину керувати власним життям і позитивно ставитися до нього: доля дарує нам випробування як шанс змінитися, змінитися у кращу сторону».

Сьогодні, задумуючись про майбутнє, кожному варто зважитися на свідомий крок: пройти тестування на ВІЛ-інфекцію і, в разі виявлення вірусу, не впадати у відчай, а отримати своєчасну допомогу від лікарів Центру СНІДу, соціальних працівників, психологів.

Пройти тестування на ВІЛ у Сумах можна:

1. У кабінетах «Довіри» в поліклініках за місцем проживання.

2. У відділенні СМДКЛ «Клініка, дружня до молоді», м. Суми, вул. Дем’яна Коротченка, б. 3.

3. У Центрі профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІДом, м. Суми, вул.. Курська, б. 111. 

d2zk6HXMCrM.jpg

Ln-53BlALag.jpg

okLr1Mv5YC0.jpg