dir->/media/actions/ochyshchennya-namn-ukrayiny/

13 березня ВБО "Всеукраїнська мережа ЛЖВ" провела акцію "Очищення НАМН України". Напередодні Мережа ЛЖВ отримала інформацію про те, що 13 березня відбудеться Президія НАМН України. Зазначимо, що 27 лютого відбулася зустріч представників ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» з членом президії НАМН України Цимбалюком Віталієм Івановичем. Присутні на зустрічі фахівці Мережі ЛЖВ передали академіку звернення пацієнтів до Президії НАМН України з проханням запросити представників громадських організацій на наступне засідання. Не дочекавшись запрошення, громадські активісти відвідали засідання та спробували вручити кожному академіку рулон туалетного паперу, як символ очищення від відходів життєдіяльності минулих років. Після цього близько сотні активістів пацієнтських організацій закидали туалетним папером будівлю НАМН України та ще раз озвучили свої вимоги.

Оскільки, за статутом НАМН України, саме Президія в праві оголошувати загальні збори, які можуть впливати на подальшу діяльність цієї установи, то представники пацієнських організацій вирішили в такий спосіб нагадати про свої вимоги до НАМН України:

·                    У зв’язку із заявою про звільнення Президента НАМН України Сердюка А.М. негайно оголосити про проведення загальних зборів Академії, на яких розглянути питання безпрецедентного нехтування А.М. Сердюком норм чинного законодавства України, наявність в його діях ознак корупції, непрофесійного (пан Сердюк особисто керував процесом викидання 9 000 пацієнтів клініки Лавра на вулицю) та некомпетентного керівництва НАМН України, що призвело до зриву запланованих на державному рівні заходів та звільнити А.М. Сердюка з посади президента НАМН України. Обрати нового Президента НАМН України.

·                    Включити у комітети з конкурсних торгів НАМН України та підпорядкованих їй установ представників пацієнтських організацій з правом голосу з метою відкритості та прозорості процесу закупівель за державні кошти.

·                    Згідно положень Статуту (п.32) призначити на безоплатній основі радником Президента НАМН України з громадського контролю та співробітництва з пацієнтами представника ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

·                    Виділити організаціям пацієнтів у кожної підпорядкованої установи НАМН України приміщення на безоплатній основі для можливості ефективного співробітництва.

«Керівництво Академії Медичних Наук за останні чотири роки дискредитувало і клятву Гіппократа, і поважне звання академіка. Ми хочемо побудови нової країни, у якій всі ті люди, які крали кошти під час закупівлі ліків чи ініціювали закриття лікарень, отримали адекватну оцінку своїх дій. Разом з тим, ми хочемо започаткувати практику громадського контролю всіх дій Академії та її установ, щоб у майбутньому убезпечити громадян України від наслідків діяльності таких академіків.» – зазначає член Координаційної ради ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Сергій Дмітрієв.

 

Активісти наголошують на тому, що по закінченню робочого дня приберуть територію біля НАМН України по вул. Герцена 12, оскільки, проводячи акції, також дбають за чистоту столиці України.

 

Очищення НАМН України

Очищення НАМН України

Очищення НАМН України

Очищення НАМН України

Очищення НАМН України

Очищення НАМН України

Очищення НАМН України

Очищення НАМН України

Очищення НАМН України


Контактна особа Андрій Андрушків, старший фахівець відділу зв’язків з громадськістю та пресою

ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» 09660959760966095976