dir->/media/actions/obmin-kartyny-na-dopomogu-vil-pozytyvnym-ditkam/

Сьогодні ранок для ВІЛ-позитивних діток у лікарні «Охматдит» почався радісно, адже тепер можна дивитись багато мультиків – у них є великий телевізор. Володимир Жовтяк разом, Голова Координаційної ради Всеукраїнської Мережі ЛЖВ, з партнерами «Small heart with art» привезли та встановили власноруч телевізор діткам відділення ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД лікарні «Охматдит».

Раніше ініціативна група благодійного проекту «Small heart with art» запустила інформацію в інтернет-мережу про «арт-обмін», а саме обмін картини талановитої української художниці Тетяни Войтович на телевізор для лікарні, що спеціалізується на допомозі ВІЛ-інфікованим дітям. Медичний заклад уже давно став другою домівкою для цих малюків, а дехто з них ніколи й не знав іншої оселі. Життя тут обмежене чотирма стінами, і телевізор – одна з нечисленних розваг. Активісти та художники вирішили порадувати маленьких пацієнтів цікавими фільмами та мультиками, які сприятимуть їхньому естетичному й культурному розвитку. Великий плаский екран – вікно в безтурботний світ, якого так потребують ці діти.

Працівники лікарні тішились за дітей – Євгенія Дроботун, психолог клініки, розказала: «Дуже вдячні людям, які лишаються небайдужими до ВІЛ-позитивних дітей. У нашій клініці лежать найважчі дітки з усієї країни, інколи досить тривалий час. Психотравматична обстановка дуже важка особливо для маленьких дітей – білі халати, безкінечні процедури, уколи шкодять дитині. Тому важливо знизити рівень травматичності дитині через розваги, ігри, спільні перегляди передач, мультфільмів. Роститимемо здорове покоління та розвиватимемо своїх дітей».

Володимир Жовтяк звернувся до лікарів: «Ми раді, що невелика допомога може принести стільки користі і в той же час нам важливо знати, які є потреби для закладу вцілому». Світлана Комар, завідувачка відділення призналась, що у неї є давня мрія про лікарняного клоуна у відділенні, який би міг розважати, бути поруч під час процедур та всіляко підтримувати малечу. Після тривалого спілкування з лікарями, вислухавши потреби, Володимир Жовтяк обіцяв взяти ситуацію під свій контроль та разом з творчими партнерами зробити максимум для цих дітей.

Допомагати мистецтвом через обмін уже стає хорошою традицією – благодійна організація вже провела успішний проект «Арт-обмін», обмінявши картину молодої української художниці Юлії Моховікої на спеціалізований велотренажер для річної ВІЛ-позитивної дитини, хворої на дитячий церебральний параліч.

Всеукраїнська мережа ЛЖВ вдячна ініціативним художникам та активістам з "Small heart with art", які об'єднались, щоб стати корисними, не лише навертаючи дітей до мистецтва, а й допомогаючи своєю активною громадянською та людською позицією.

IMG_5786_resize.JPG

IMG_5803_resize.JPG
IMG_5804_resize.JPG
IMG_5821_resize.JPG
IMG_5832_resize.JPG