dir->/media/actions/ngo-z-usieyi-evropy-ob-ednaly-zusyllya-shchob-vymagaty-dostupu-do-likiv-bazuyuchys`-na-potrebakh-lyu/


За період з 16 по 19 березня 2015 року у Мадриді 15 громадських організацій у сфері охорони здоров’я об’єднались у альянс та закликали Європейський Союз створити нову систему фармацевтичних досліджень та розробок, що повинна базуватись на потребах людей та забезпечувати доступ до ліків за прийнятною ціною.

У спільній заяві-декларації новостворений альянс закликав політиків:

· Закріпити доступні ціни шляхом переговорів про зниження ціни на ліки та через використання ефективних механізмів контролю над цінами.

· Зупинити фармацевтичні монополії шляхом популяризації генеричних медичних препаратів і створюючи цим здорову конкуренцію під час торгів.

· Впроваджувати повну прозорість системи фармацевтичних досліджень і розробок та врегулювання цін на ліки.

· Збільшити державне фінансування для підтримки системи фармацевтичних досліджень на основі потреб.

Сергій Кондратюк, керівник юридичного відділу Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ, як учасник зустрічі зазначив: "Створення Європейського Альянсу з відповідальних розробок та доступності ліків є важливим кроком для консолідації європейського руху за доступність ліків. Надзвичайно важливим є фокус альянсу на питаннях зміни пріоритетів та підвищенні прозорості досліджень та розробок нових ліків, протидії отриманню патентних монополій на незначні зміни давно відомих речовин."

Учасники відмічали, що незважаючи на наявність ефективних методів лікування гепатиту С, раку та інших захворювань, мільйони громадян Європи страждають, адже ліки, яких вони потребують, недоступні.

Представники громадських організацій вказали на необхідність реформування існуючої системи, що зараз базується на патентуванні препаратів і цим укріплює позиції монополій фармацевтичних компаній та дозволяє їм стягувати непомірні ціни на ліки.

11073275_10203764647979932_197460008_n.jpg