dir->/media/actions/narada-z-aktual`nykh-pytan`-realizatsiyi-derzhavnoyi-polityky-v-sferi-protydiyi-vil-infektsiyi-snidu/

У рамках проекту «Доступ спільнот до послуг з догляду та лікування ВІЛ через зміцнення систем охорони здоров’я» (ACCESS) 8-9 квітня 2014 р. було проведено нараду з актуальних питань реалізації державної політики в сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу.

У нараді взяли участь представники Держслужби України соцзахворювань, ДУ «Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами Міністерства охорони здоров’я України», ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського НАМН України», ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», Представництва Бюро ВООЗ в Україні, МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІДу в Україні», Центрів контролю та профілактики захворювань США Департаменту охорони здоров’я та соціального забезпечення США, МБФ «Фонд Вільяма Дж. Клінтона», головні лікарі обласних та міських центрів з профілактики та боротьби зі СНІДом, лікарі кабінетів «Довіра» та представники спільнот.

Учасників наради привітали Тетяна Александріна, Голова Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань, Чарльз Вітек, Директор Всесвітнього підрозділу з ВІЛ/СНІД в Україні та Російській Федерації, Центри контролю та профілактики захворювань США та Володимир Курпіта виконавчий директор ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

Основної метою наради було визначення перешкод щодо забезпечення універсального доступу пацієнтів з ВІЛ-інфекцією/СНІДом до антиретровірусної терапії та обговорення спільних кроків державного та неурядового секторів для покращення доступу пацієнтів до медичних та соціальних послуг.

Паралельно з цим були обговорені питання такі питання: моніторинг резистентності ВІЛ; діагностика, профілактика, лікування та моніторинг опортуністичних інфекцій; переадресація ВІЛ-позитивних осіб із проектів НУО до лікувальних закладів; організація медичного нагляду за ВІЛ-позитивними; стан забезпечення лабораторного супроводу та моніторингу ефективності антиретровірусної терапії; моніторинг використання АРВ-препаратів та формування потреб.

Під час наради медичні працівники та представники НУО отримали можливість обговорити комплексний підхід до надання послуг ВІЛ-позитивним пацієнтам та визначити спільні кроки для посилення впливу на епідемію шляхом надання медичних та соціальних послуг ЛЖВ та уразливим групам.


IMG_8274-.gif

IMG_8274---.gif