dir->/media/actions/na-poltavshchyni-pryynyaly-oblasnu-tsil`ovu-programu-z-protydiyi-vil-snidu/

На Полтавщині прийняли обласну цільову програму з протидії ВІЛ/СНІДу

На сьогоднішній день Полтава виступає одним з лідерів по боротьбі з епідемією ВІЛ/СНІДу в Україні. Завдяки співпраці між установами охорони здоров'я, соціальними службами та неурядовими організаціями на території області запроваджено низку новітніх практик та інноваційних технологій у сфері профілактики, лікування та боротьби з епідемією ВІЛ/СНІДу. Одним з кроків, спрямованих на подолання епідемії стало прийняття обласної цільової програми з протидії ВІЛ/СНІДу на 2015 – 2018 роки.

«Слід зауважити, що подана на розгляд програма є продуктом роботи команди спеціалістів, до складу якої окрім представників обласного СНІД-центру, наркологічної служби, фахівців неурядових організацій увійшли експерти міжнародних організацій, таких як «Deloitte», Міжнародний благодійний фонд «Відродження», «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ», які надали методичну і консультативну допомогу під час підготовки програми», - розповів Сергій Жук, керівник напряму адвокації Благодійної організації «Світло надії».

Дана програма – це план дій спрямованих на протидію епідемії ВІЛ/СНІДу. По суті вона є планом перехідного періоду для забезпечення сталості ВІЛ-послуг у зв’язку з припиненням фінансування з боку Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією в 2017 році і поступово переходу на фінансування послуг з профілактики, лікування, догляду та підтримки за рахунок місцевих бюджетів.


Перед тим, як питання було поставлене на голосування слово до виступу отримав Сергій Дмитрієв, член Координаційної ради ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ». Він зауважив, що подана на розгляд депутатів програма повної мірою відповідає Закону України від 20 жовтня 2014 року № 1708-VII про Загальнодержавну цільову соціальну програму протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки і відображає прийняту Урядом України загальнодержавну Програму.

«Всеукраїнська благодійна організація «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» яку я тут представляю, зацікавлена і надалі забезпечувати фінансову і технічну підтримку заходів протидії епідемії ВІЛ/СНІДу в Полтавській області. При цьому, для нас важливо знати, що представники місцевої влади готові до подальшого відкритого діалогу та співробітництва. Прийняття Обласної програми забезпечить необхідні механізми для розвитку подальшої співпраці з міжнародними організаціями і підтвердить той факт, що збереження життя та здоров'я людей це головний пріоритет у діяльності місцевих органів влади», - заявив Сергій Дмитрієв, член Координаційної ради ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ».

В результаті вдало проведених адвокаційних дій майже одноголосно депутати облради проголосували за прийняття програми.

Автори програми переконані, що її прийняття - це один із важливих кроків для відповіді на епідемію ВІЛ/СНІДу. Програма дозволить забезпечити сталість послуг у сфері ВІЛ в Полтавській області