dir->/media/actions/na-bukovyni-vidbulasya-memorialna-aktsiya-prysvyachena-vsesvitnomu-dnyu-pam-yati-lyudey-yaki-pomerly/

«Імена» - під такою назвою цієї неділі відбулася меморіальна акція, присвячена Всесвітньому дню пам’яті людей, які померли від СНІДу. Кілька полотен з іменами тих, кого вже немає, так званих квітів розстелили посеред Соборної площі, а також у рамках з червоною стрічкою увіковічили людей, чиє життя забрала страшна хвороба. Метою акції «Імена», розповідають організатори, було вшанування пам’яті людей, які померли від СНІДу та підвищення рівню толерантного ставлення суспільства до ВІЛ-позитинвих людей, а також привернення уваги до проблеми епідемії ВІЛ/СНІДу та її масштабів не лише в Україні, а й в усьому світі.

Вадим Велижанін, голова правління ЧОВ «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»: «Ми прагнемо виразити нашу печаль та скорботу; символічно, за допомогою Квілтів показати всю масштабність трагедії, яка сьогодні відбувається в Україні. Також ми хочемо привернути увагу до причин, через які ми втрачаємо стільки українців. Основними причинами є:

- Нестача життєво-необхідного лікування;

- Дефіцит профілактичних програм;

- Недостатня увага влади до проблем СНІДу на національному та регіональному рівнях».

На полотнах вишиті імена буковинців, які померли від СНІДу. Ці квілти – символ скорботи та великої трагедії наслідків епідемії СНІДу, яка забрала життя майже 30000 українців. Представники Мережі ЛЖВ наводять конкретні цифри, які демонструють успішність лікувальних програм в подоланні смертності від СНІДу. Минулого року Україна вперше досягнула зниження цього показника одразу на 10%. Збільшення бюджету на закупівлю ліків, яке вимагали ЛЖВ-активісти, дозволили МОЗу на 40% збільшити кількість людей, які отримують лікування. Саме розширення програми лікування для ВІЛ-позитивних людей стало ключовим каталізатором зменшення смертності та нових випадків СНІДу. Сьогодні ж в умовах економічної кризи та інфляції держава повинна докласти значних зусиль для збереження цієї позитивної тенденції.

Юрій Лесюк, головний лікар обласного Центру СНІДу: «У нас ситуація в області по епідемії ВІЛ/СНІДу, на щастя, залишається стабільною. У нас навіть є деякі цифри, які є оптимістичними, тобто кількість людей, які помирають від СНІДу зменшується. В 2011–20 хворих, у 2012–14, в 2014–1. Невеличке зменшення і ми сподіваємося, що те лікування, яке зараз ми маємо буде сприяти тому, що люди не будуть вмирати».

Щоправда, лише персональна відповідальність за своє здоров’я, своє життя та свою країну може вберегти від страшної хвороби, запевняють спеціалісти. Кожна людина, яка зараз робить усе можливе, щоб зупинити епідемію ВІЛ/СНІДу, робить найкращий жест, яким можна вшанувати пам'ять тих, хто помер від СНІДу.