dir->/media/actions/my-vidkryvaemo-svoe-oblychchya-shchob-vy-vidkryly-nam-svoe-sertse-/

Благодійний Фонд «Нехай твоє серце б’ється» та « Об’єднання жінок України, яких торкнулась епідемія ВІЛ «Позитивні жінки» проводять інформаційну кампанію присвячену толерантному відношенню до жінок, які живуть з ВІЛ в Житомирській області. Акція проходить під девізом «Ми відкриваємо своє обличчя, щоб ви відкрили нам своє серце!»

Інформаційна кампанія стартувала 27 березня і триватиме до 31 травня 2014 року.
Заходи в рамках кампанії пройдуть не тільки в Україні, але й в Росії та Білорусії. Крім Житомирської області до акції приєднуються багато міст в Україні. На перший погляд може здаватись дивним проведення такої кампанії. Навіщо формувати толерантне ставлення до ВІЛ‐позитивних жінок, які можуть створювати сім’ї, в тому числі з ВІЛ-негативними чоловіками, можуть давати життя здоровим дітям, успішно будувати свою кар’єру?
Але парадокс: переважна більшість людей схильна дискримінувати жінок, які живуть з ВІЛ.
ВІЛ‐позитивні жінки відчувають подвійну стигму та дискримінацію – за ознаками статі та ВІЛ‐статусу. Згідно дослідження, проведеного у рамках проекту «Підтримка мережі ВІЛ‐позитивних жінок Росії, України та Білорусі», 60% опитаних схиляються до думки, що держава має ізолювати людей, які живуть з ВІЛ, від суспільства. Жінкам з ВІЛ можуть відмовити у працевлаштуванні, медичній допомозі, від них відвертаються родичі та друзі. ВІЛ‐позитивні жінки частіше лишаються самі, коли їх партнери чи рідні дізнаються про їх ВІЛ‐позитивний статус. ВІЛ‐позитивні жінки також стикаються з випадками обмеження їх сексуальних та репродуктивних прав, пов’язаних з вагітністю та пологами.

Кожного дня в Україні реєструється 86 нових випадків інфікування ВІЛ. Згідно з офіційною
статистикою МОЗ України з початку епідемії в країні зареєстровано 245 216 людей з ВІЛ, з них більше 50% жінки. Але для того, щоб подолати епідемію, щоб сказати їй «Стоп!», необхідно перш за все подолати свої безпідставні страхи по відношенню до ВІЛ‐позитивних людей. Сучасне лікування, антиретровірусна терапія (АРТ), зупиняє розвиток ВІЛ у організмі і знижує ризик передачі вірусу до нуля. Крім того, ВІЛ не передається жодним побутовим шляхом, через поцілунки, обійми або потиск рук.
До Всесвітнього дня пам’яті людей, які померли від СНІДу в рамках інформаційної кампанії «Ми відкриваємо свої обличчя, щоб ви відкрили нам своє серце!» БФ «Нехай твоє серце б’ється» проводить заходи в 4-х містах Житомирської області спрямовані на подолання необґрунтованих страхів та негативного ставлення до ВІЛ‐позитивних жінок, на порозуміння та сприйняття ВІЛ - позитивних жінок як рівних громадян суспільства.