dir->/media/actions/my-ne-prosymo-dopomogy-prosto-ne-zavazhayte-z-donets`ku/


Воєнний конфлікт відбувається в одному з найбільш епідеміологічно неблагополучному щодо поширення ВІЛ-інфекції регіоні України. Тоді, коли важливо згуртованість, підтримка та допомога, держава відвертається, а заодно і люди (не представники, а саме люди) з державних органів.

З початку АТО усі співробітники благодійної організації «Варіант» м. Донецьк продовжують працювати та допомагати ВІЛ-позитивним людям. Психолог Олена Замбік активно працює з клієнтами та їх близьким оточенням, які постраждали від бойових дій. Але цього разу стикнулась з холодністю та непрофесійністю людей, від яких залежить життя інших.

Мама двох дітей, яка проживає на території, непідконтрольній Уряду України, оформила нотаріальну довіреність на отримання антиретровірусних препаратів та поставлення на облік, передавши соціальному працівнику «Варіант». У якості соцпрацівника Олена Замбік, минувши небезпечні блокпости, у м. Слов’янськ у медичному закладі отримала відмову в отриманні медпрепаратів від лікаря, який посилався на наказ, згідно якого нібито не дозволяється видавати ліки.

Почути, на яких підставах було відмовлено, очікують від головного лікаря Степанова В.В.

У наказі нагадують «Головному спеціалісту з надання медичної допомоги ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД департаменту охорони здоров’я ОДА Кушакову О.М здійснювати постійний контроль за цільовим та раціональним використання лікарських засобів для лікування хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД…». Слідкуватимемо за розвитком подій.

Варто також нагадати, що Мережа ЛЖВ (ДБО «Варіант» – субгрантерна організація Мережі) продовжує свою діяльність на цих територіях і всіма можливими шляхами та зусиллями постачає антиретровірусні препарати замість держави, яка відмовилась постачати ліки.


Підготовлено Людмилою Гавриш, фахівцем із зв'язків із громадськістю та пресою, Мережі людей з ВІЛ

image-08-07-15-04-15.jpeg

Наказ: 

image-08-07-15-04-15-2.jpeg

image-08-07-15-04-15-3.jpeg

image-08-07-15-04-15-4.jpeg

image-08-07-15-04-15-5.jpeg