dir->/media/actions/mozu-khotily-prodaty-preparat-shcho-ne-proyshov-klinichni-vyprobuvannya/

БФ «Пацієнти України» у партнерстві з ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» зупинили застосування на території України вітчизняного препарату для лікування вірусного гепатиту С «Альфапег».

Справа в тому, що компанія «Валартін Фарма» вийшла на тендер Міністерства охорони здоров’я із цим препаратом, проте результатів клінічних випробувань про застосування препарату у пацієнтів з гепатитом С генотипом 1, не надала і жодним чином їх не оприлюднила. Так само відсутня інформація про застосування препарату у пацієнтів з вірусним гепатитом В, хоча в інструкції про таке застосування йдеться.

Завдяки активній позиції пацієнтських організацій, Державний експертний центр МОЗ України ухвалив рішення про надання компанією «Валартін Фарма» вичерпної інформації про застосування препарату «Альфапег» у пацієнтів з вірусним гепатитом В та вірусним гепатитом С (генотип 1). У разі невиконання даного рішення протягом 1 місяця, буде зупинено дію реєстраційного посвідчення, тобто зупинено продаж і застосування даного препарату в Україні.

Деталі знаходяться за посиланням: http://patients.org.ua/2014/08/26/mozu-hotili-prodati-preparat-shho-ne-projshov-klinichni-viprobovuvannya/