dir->/media/actions/moz-v-osobi-ruslana-salyutina-prodovzhue-ignoruvaty-patsientiv-ta-yikhne-bazhannya-zhyty/

МОЗ в особі Руслана Салютіна продовжує ігнорувати пацієнтів та їхнє бажання жити.

22 Липня 2014. Перше розкриття тендерних пропозицій по закупівлі АРВ-препаратів за 20-ма лотами з 23-ох відмінено. Фактично причиною стало перевищення бюджетного фінансування. Тендер переоголошено.

19 Вересня 2014. Розкриття тендерних пропозицій за 20-ма лотами, у які входять основні АРВ-препарати, знову зірвано. Причиною зриву тендеру стала скарга, подана фармацевтичними компаніями ПрАТ «Індар» та ПАТ «Медфарком-Центр» до Антимонопольного комітету України (АМКУ) щодо встановлення МОЗ дискримінаційних вимог в тендерній документації. Розгляд скарги намічений на 13 жовтня 2014р., що означає призупинення торгів та затримку процесу закупівлі майже на місяць.

Володимир Жовтяк, Голова Координаційної ради Мережі ЛЖВ, коментує: “Це є неприпустимою ситуацією в умовах, коли тендери вже відбуваються надзвичайно пізно. Минулого року розкриття тендерних пропозицій відбулось на початку березня. Ми закликаємо МОЗ, АМКУ та Кабінет Міністрів України докласти всіх можливих зусиль для вирішення даного питання та якомога швидшого проведення тендеру з АРВ та ТБ препаратів.”

Недбалість та бездіяння керівництва МОЗу в особі Руслана Салютіна, Голови тендерного комітету, знищують можливість жити тисячі пацієнтів, як дорослих, так і дітей.

Нагадаємо, що раніше, у серпні цього ж року, пацієнти та громадські активісти пікетували під Кабінетом Міністрів з вимогою відставки Салютіна. Громадські організації неодноразово звертали увагу МОЗу і КабМіну на ситуацію із закупівлею ліків в Україні та пропонували різні виходи з ситуації, яка щомісяця погіршувалась. Всі пропозиції пацієнтів були проігноровані.