dir->/media/actions/monitoryngova-misiya-oon-z-prav-lyudyny-v-ukrayini-zvertae-uvagu-na-porushennya-prava-na-zdorov-ya/

У своєму звіті за період 7 травня – 7 червня 2014 року Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні серед іншого зазначає чисельні порушення права на здоров’я.

Зокрема, в документі йдеться, що доступ до медичних послуг та лікування для жителів в районах Східної Україні, які найбільше постраждали від бойових дій, стає все більш і більш ускладненим. Ситуація із постачанням, зокрема ліків, стає складнішою щодня.

«Повідомлено про труднощі в забезпеченні безперервного надання опіоїдної замісної терапії. Це прямо впливає на 759 осіб (56% з них ВІЛ-позитивні) в Донецькій області та 609 осіб (13% з них ВІЛ-позитивні) в Луганській області», - зазначається у звіті. «30 травня було припинено надання ОЗТ для більше ніж 100 пацієнтів в Маріуполі в наслідок того, що препарати не були доставлені через стан безпеки. Станом на 2 червня ВІЛ-сервісні організації повідомили, що для деяких пацієнтів таке переривання в лікуванні призвело до споживання наркотиків. У довгостроковій перспективі це може спричинити збільшення випадків інфікування ВІЛ і гепатитом, викликаних ін’єкційним вживанням наркотиків», - додається у документі. Також Місія звертає увагу на відсутність доступу до лікарні в місті Ясинувата, Донецька область, через труднощі у переміщенні в межах області.

З погіршенням стану безпеки погіршується доступ до стаціонарної медичної допомоги та її якості. Наприклад, в Слов'янську, медичний персонал вже зазначав проблеми з постачанням медикаментів у місто. На початку червня в деяких лікарнях в Донецьку більшість пацієнтів виписали, за винятком тих, хто знаходились в критичному стані або були нерухомі, залишаючи лікарні майже порожніми.

Також, труднощі у наданні послуг, зокрема порушення роботи громадського транспорту, банків, логістичних підприємств, магазинів, автозаправних станцій тощо, критично погіршують повсякденне життя людей в Донецькій та Луганській областях.

Моніторингова місія особливо стурбована наслідками ситуації у Східній Україні щодо прав жінок і найуразливіших осіб – дітей, людей з інвалідністю, людей похилого віку, і тих, хто потребує медичної допомоги.

У звіті також зазначається, що вже в першому кварталі 2014 року державні витрати в сфері охорони здоров’я знизилися на 5%, порівняно з бюджетними асигнуваннями в 2013 році.

Повну версію звіту можна переглянути на сайті Управління Верховного комісара ООН з прав людини за посиланням:

http://www.ohchr.org/Documents/Countries/UA/HRMMUReport15June2014.pdf

Нагадаємо, що Моніторингова місія ООН з прав людини працює в Україні з 15 березня 2014 року на запрошення Уряду. Основне завдання Місії – вивчення становища у галузі прав людини на місцях, з особливим акцентом на південно-східних регіонах України, включно з АРК, та підготовка відповідних доповідей Управління Верховного комісара ООН з прав людини.