dir->/media/actions/molodi-ukrayinski-lidery-vidvidaly-misto-chykago-zadlya-obminu-dosvidom-z-pytan-protydiyi-vil-snidu/

П’ятеро молодих спеціалістів, які представляють неурядові організації України, взяли участь у программі «Open World» при Бібліотеці Конгресу США, ознайомившись з діяльністю системи охорони здоров’я у сфері ВІЛ/СНІДу в Чикаго.

Делегатами стали працівники як ВІЛ-сервісного сектору, так і правозахисних організацій з різних областей України: Марія Касаткіна (PR-менеджер Харківського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська Мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом»), Олександр Янковий (співзасновник та активіст громадської організації UUTP, Запоріжжя), Ярина Ковальчук (project-менеджер Київського міського відділення ВБО «Всеукраїнська Мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом»),Олександра Чорноострівська (project-менеджер Фонду Олени Пінчук «АнтиСНІД», м.Київ), Світлана Бубенчикова (PR-менеджер Чернігівського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська Мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом») та фасилітатор Ілля Тихонов (м. Черкаси).

В рамках свого візиту, з 21 по 23 жовтня, лідери відвідали столицю Сполучених Штатів Америки — Вашингтон, завітавши до Бібліотеки Конгресу США, де дізнались більше про історію країни і соціальну роботу в США, а також побачили історичні пам’ятники міста.

В свою чергу, з 23 по 31 жовтня, делегація була направлена до м. Чикаго, приймайочою організацією в якому стала організація міст-побратимів Чикаго–Київ, що очолює Віра Еліяшевська. Під час перебування делегації у Чикаго, приймаючою стороною була організована насичена та інформативна програма, яка складалась з лекцій, презентацій та зустрічей з провідними фахівцями, залучених у галузі охорони здоров’я та соціальних програм як на загальнодержавному, так і на місцевому рівнях з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу. Таким чином, делегати мали змогу зустрітися з представниками української громади, зокрема, Українським лікарським товариством Північної Америки, «The AIDS Foundation of Chicago», «University of Chicago Medicine», «The Center on Halsted», «The University of Illinois Center on Global Health» та «The Ruth M. Rothstein CORE Center». Також, в рамках свого перебування, гості зустрілися з представниками сенаторів Д. Дурбіна та М. Кірка.

«Наша організація міст-побратимів Чикаго – Київ із приємністю приймає українську делегацію. Це молоді професіонали своєї справи, які показали свої сильні лідерські риси, і зацікавлені у вивченні американського досвіду й підтримці професійних та особистих контактів з американськими колегами після повернення до України. Наші американські партнери відкрито діляться досвідом з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань. А це дуже актуально для України. Чикаго і Київ пов’язані між собою міцною співпрацею, й обмін делегаціями у різних напрямках допомагає краще розуміти один одного, будує мости між країнами – США та Україною», – сказала Віра Еліяшевська, голова комітету Чикаго – Київ.

Також, під час перебування в Чикаго, делегати зупинилися в родинах активістів комітету, які, своєю чергою, познайомили їх з повсякденним і громадським життям американців. Тому, культурна програма була не менш наповненою, ніж ділова. Зокрема, це вечір в Andy’s Jazz Club, мюзикл Million Dollar Quartet, відкриття виставки українського художника Никифора в Польському музеї Америки, екскурсії в Українському Національному музеї та Українському Інституті модерного мистецтва. Щоранку, перед початком ділового дня, група зустрічалася в Українському Культурному осередку.

В свою чергу, після завершення програми, лідери висловили свою вдячність програмі «Open World» та організації міст-побратимів Чикаго-Київ за надану унікальну можливість дізнатись про досвід Сполучених Штатів у протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, побачити як реалізуються соціальні програми з підтримки уразливих груп населення та перейняти досвід з профілактичної роботи у сфері ВІЛ/СНІД. «Ми дуже вдячні програмі «Open World» за те, що вона відкрила для нас не тільки світ, але і нових чудових людей, надихнула на свіжі ідеї та дала шанс стати частиною однієї великої і важливої справи! Тепер наша місія — втілити всі отримані знання на практиці та зупинити темпи розповсюдження ВІЛ в наій країні!» — ділиться враженням учасниця програми Марія Касаткіна.

Програма «Відкритий світ» є єдиною програмою обмінів усередині законодавчої гілки влади США й отримує щорічне фінансування від Конгресу США, та управління якою здійснюється Центром «Відкритий світ» при Бібліотеці Конгресу США. Програма спрямована на зміцнення взаєморозуміння й співробітництва між Україною та Сполученими Штатами шляхом надання можливості українським лідерам у різних галузях діяльності зустрітися зі своїми американськими колегами й обмінятися досвідом та ідеями з найбільш важливих для обох сторін питань. У 2015 році центр «Відкритий світ» при Бібліотеці Конгресу США видав грант на проведення цієї та інших програм фундації «U.S.-Ukraine Foundation».