dir->/media/actions/mizhnarodna-konferentsiya-dlya-zhinok-yakykh-torknulasya-epidemiya-vil-infektsiyi/

З 6 по 7 червня 2014 року у Мінську Фонд соціального розвитку та охорони здоров'я «ФОКУС-МЕДІА», за організаційної та координаційної підтримки ITPCru, за участю НП "Є.В.А.", БФ «Свіча» (Росія), РОО «Спільнота людей, які живуть з ВІЛ» (Білорусь), БОО «Позитивний рух» (Білорусь), Всеукраїнська мережа ЛЖВ, БО «Позитивні жінки» (Україна) провів міжнародну конференцію для жінок, яких торкнулася епідемія ВІЛ.

У рамках даного заходу особлива увага приділялась якості життя жінок з діагнозом ВІЛ: здоров'ю, красі, прийняття себе, позбавленню від самостигми.

У конференції взяли участь міжнародні експерти, члени Європейської групи з лікування СНІДу (EATG) – Свілен Конов (Великобританія) і Надін Ферріс Франс (Ірландія), які висвітлили наступні актуальні теми: «Лікування ВІЛ: сучасні тенденції і майбутнє в лікуванні», «Приймаючи АРВТ, залишаємося красивими», «Само-стигматизація: прихований світ невисказаного».

Їхні виступи викликали великий інтерес у аудиторії і у колег:

«Доповідь Свілена я чекала, ще починаючи з етапу формування програми. Не знаю жодної жінки, якій би не була цікава тема краси. Свілен чудово її розкрив, він супер-спікер і супер-фахівець. Шкода, що було так мало часу! Моя подруга після сесії сказала, що ще ні на одному тренінгу ці теми не зачіпалися, тому вона дуже задоволена.» – Аліна Ярославська, Україна.

Важливим результатом конференції став обмін досвідом роботи жінок, яких торкнулася епідемія ВІЛ, з Росії, України, Білорусі, Казахстану, Вірменії, Киргизстану.

"Напевно, найчастіше питання на конференції була: «А як у вас?». Добре, що була можливість під час будь-якої лекції, під час будь-якої сесії, з'ясувати у колег з інших країн, як у них йдуть справи, наприклад, із замінниками грудного молока або тими чи іншими препаратами. Все це відразу ж обговорювалося і ставало зрозумілим, у кого справи трохи краще, у кого гірше і тут же можна було отримати консультацію, а як ви починали? " – Тетяна Жарносек, Білорусь.

На конференції були також зроблені доповіді на такі теми: «Сексуальне життя при ВІЛ», «Усиновлення. Доступ до замінників грудного молока», «Досвід країн з адвокації очима жінок з відстоювання прав ЛЖВ», «Робота зі ЗМІ», «Участь ВІЛ-позитивних підлітків у активізмі», «Успішні практики роботи з жінками з уразливих груп, яких торкнулася епідемія ВІЛ», «Профілактика відмови від лікування», «Насильство і співзалежність як фактор поширення ВІЛ» та багато інших.

У ході заходу виступали не тільки ВІЛ-позитивні жінки та активісти профільних громадських організацій, а й представники державних установ – зокрема, Міністерства охорони здоров'я Республіки Білорусь і «Республіканського центру з профілактики та боротьби зі СНІД та інфекційними захворюваннями» (Республіка Татарстан).

Конференція стала заключним заходом проекту Фонду соціального розвитку та охорони здоров'я «ФОКУС-МЕДІА» «Підтримка мережі ВІЛ-позитивних жінок в Білорусі, Російській Федерації та Україні» за організаційної та координаційної підтримки ITPCru, за участю НП «Є.В.А.», БФ «Свіча» (Росія), РОО «Спільнота людей, які живуть з ВІЛ» (Білорусь), БОО «Позитивний рух» (Білорусь), Всеукраїнська мережа ЛЖВ, БО«Позитивні жінки» (Україна).

Відео з сесій Свілена Конова та Надін Ферріс Франс, а також багато презентацій будуть розміщені найближчим часом на сайтах Фонду «ФОКУС-МЕДІА», ITPCru, НП «Є.В.А.» та інших організацій. А також матеріали Конференції можуть бути вам надіслані електронною поштою, з цих та інших питань, що стосуються минулої Конференції та проекту «Підтримка мережі ВІЛ-позитивних жінок в Білорусі, Російській Федерації та Україні», можливо звернутися до Марії Костіної та Юлії Драгунової.


Пост-реліз конференції МІНСЬК 6-7 червень 2014


Контактні особи:

координатор проекту: Марія Костіна

masykost@gmail.com

+7 905 770 78 79

координатор проекту від РФ: Юлія Драгунова

julia.dragunova@itpcru.org

+7 921 917 47 74