dir->/media/actions/merezha-zvertaet`sya-do-upovnovazhenogo-verkhovnoyi-rady-ukrayiny-z-prav-lyudyny/

Шановна Валеріє Володимирівно!

ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ» (далі – Мережа ЛЖВ) засвідчує Вам свою глибоку повагу та звертається з наступним.

Мережа ЛЖВ вже декілька років здійснює у закладах пенітенціарної системи діяльність із забезпечення доступу до медичної допомоги людей, які живуть з ВІЛ, та надання послуг з профілактики ВІЛ-інфекції для засуджених та осіб, які взяті під варту, через регіональні організації.

Не зважаючи на ситуацію на Сході України, регіональні організації продовжують свою діяльність в установах пенітенціарної служби Донецької та Луганської областей.

З інформації, повідомленої Благодійною організацією «Клуб «Світанок», яка продовжує здійснювати благодійну діяльність в Донецькому слідчому ізоляторі, нам стало відомо, що у Донецькому слідчому ізоляторі зараз перебувають дві жінки з немовлятами, а саме:

Ткаченко Вікторія Юріївна, дата народження 21.05.1985 р., дитина – Ткаченко Дамір Олексійович, 17.06.2014 року народження;

Слінзак Карина Сергіївна, дата народження 12.09.1993 р., дитина – Слінзак Павло Семенович, 12.06.2014 року народження.

Вищевказана установа знаходиться у підпорядкуванні, так званої «Государственной службы исполнения наказания МВД ДНР». У підпорядкуванні цієї служби також знаходиться Сніжнянська виправна колонія №127 для засуджених жінок, але вона не призначена для відбування покарання жінок з дітьми. З цього випливає, що невідомо, де та в яких умовах будуть відбувати покарання ці жінки та їхні діти.

Просимо взяти до уваги цю інформацію та безпосередньо прийняти участь у долі цих жінок та дітей.

Узяти під свій особистий контроль цю ситуацію та забезпечити переміщення жінок у безпечне місце, яке відповідає міжнародним вимогам утримання жінок з дітьми.

Розглянути застосування всіх можливих правозахисних механізмів, наприклад перемовини за участю ОБСЕ, Омбудсмена РФ, для вирішення питання щодо конвоювання вищезазначених громадян України в установи пенітенціарної служби прилеглих областей, які пристосовані для відбування покарання жінок з дітьми.

З повагою,

Голова Координаційній ради

ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» В.О. Жовтяк

Мережа звертається до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Мережа звертається до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини