dir->/media/actions/merezha-usuvatime-patentn-bar-ri-na-shlyakhu-rozshirennya-dostupu-do-art/

Фонд UNITAID підтримав грантову заявку консорціуму неурядових організацій, до якого входить ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», для виділення допомоги для тих країн, які стикаються з патентними бар’єрами на шляху розширення доступу до лікування для ЛЖВ. Мережа ЛЖВ, в рамках реалізації даного гранту здійснить ряд активностей спрямованих на зміну існуючого законодавства України для забезпечення розширення доступу до АРВ препаратів. Зокрема Мережа буде продовжувати наполягати на впровадженні і дотриманні в Україні гнучких положень ТРІПС та створенні конкурентоспроможного ринку, учасники якого зможуть забезпечити лікування за зниженими цінами.


Саме використання гнучких положень міжнародного патентного права, сприятиме забезпеченню лікуванням для десятків тисяч ВІЛ-позитивних пацієнтів, які його потребують в Україні.  Для реалізації адвокаційних заходів ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» отримає фінансування для реалізації трирічного проекту.

 

«В умовах, коли держава не має достатніх коштів для забезпечення брендовими препаратами всіх тих, хто потребує, Україна повинна лікувати десятки тисяч пацієнтів хорошими генеричними препаратами. Для цього потрібно усунути перешкоди, в першу чергу законодавчого та юридичного характеру. Ми вже вивчили досвід інших країн, які використовували гнучкі положення міжнародного патентного права для забезпечення збереження життя і здоров’я своїх громадян і будемо пропонувати нашій владі переймати цей досвід.» – зазначив керівник відділу адвокації та юридичної підтримки ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», Сергій Кондратюк, який буде керувати впровадженням проекту фонду UNITAID.

З повним прес-релізом фонду UNITAID Ви можете ознайомитися за посиланням.