dir->/media/actions/merezha-stvoryla-videorolyk-pro-dosvid-zhyttya-zhinok-z-vil/

Кожна жінка має право на здоров’я та свободу від

дискримінації, закріплені в законодавстві України

та Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм

дискримінації щодо жінокЗавантажити відеоролики


Дозвіл на використання


ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ» надає для розповсюдження та ротації відеоролик про життя ВІЛ-позитивних жінок. Ролик присвячений як темі життя з ВІЛ, так і можливості народження здорових дітей завдяки профілактиці передачі ВІЛ від матері до дитини. Цей ролик є продуктом соціальної реклами та наголошує на важливості приймати ліки та зберігати прихильність до лікування ВІЛ-позитивним жінкам, які хочуть народити дитину, як до, так і після пологів.

Відео тривалістю 30 секунд та 90 секунд створено в рамках проекту «Побудова життєздатної системи комплексних послуг з профілактики та лікування ВІЛ/СНІДу, догляду та підтримки для уразливих груп та ЛЖВ» за підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, 10 Раунд. Усі авторські права належать ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

Тема, яку розкриває ролик, дуже важлива, адже Україна досягла значного прогресу у сфері профілактики передачі ВІЛ від матері до дитини. За даними Українського центру контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України за період впровадження програми вдалося майже в 6 разів знизити показник частоти передачі ВІЛ від матері до дитини: з 27,8% у 2001 р. до 4,9% у 2010 р.

Однак стигма та дискримінація щодо жінок, які живуть з ВІЛ, нерідко ускладнюють доступ і знижують прихильність до послуг з охорони здоров’я. Зокрема, для збереження здоров'я ВІЛ-позитивних жінок потрібно забезпечувати умови для доступу та збереження прихильності до антиретровірусної терапії жінок, які нещодавно народили, та заохочувати чоловіків до більшого залучення до догляду за дитиною. Важливо забезпечувати сексуальні та репродуктивні права всіх жінок, які живуть з ВІЛ: доступу до послуг з планування вагітності та засобів контрацепції, лікування, догляду та підтримки, можливості виховання дітей у середовищі, вільному від стигми, дискримінації та насильства тощо.

Мережа підтримує розповсюдження ролику, ротацію його на державних та комерційних телеканалах, використання для навчання, освіти, підвищення обізнаності.Завантажити відеоролики