dir->/media/actions/merezha-prodovzhue-investuvaty-u-rozvytok-systemy-pislyadyplomnoyi-osvity-simeynykh-likariv/

З 21 по 25 вересня 2015 р. у рамках проекту RESPECT, проведено цикл тематичного удосконалення “Ведення пацієнта з ВІЛ-інфекцією/СНІДом сімейним лікарем” для 20-ти сімейних лікарів м. Львів та Львівської області.

Це був другий за рахунком цикл, проведений у Львові, у співпраці з Львівським національним медичним університетом імені Данила Галицького (кафедра сімейної медицини факультету післядипломної освіти), Львівським обласним відділенням Мережі та Львівським обласним центром з профілактики та боротьби зі СНІДом.

Мета навчання: підвищення кваліфікації сімейних лікарів у наданні якісної медичної допомоги людям, які живуть з ВІЛ (ЛЖВ).

adfa.jpg

У рамках навчання учасники вивчали клінічні випадки, ознайомлювались з сучасним станом епідемії ВІЛ-інфекції в світі, в Україні та у своєму регіоні. Cімейні лікарі розвинули навички проведення мотиваційного консультування пацієнтів з метою проведення тестування на ВІЛ. Інтерактивний підхід до навчання дозволив учасникам на практиці визначити основні причини та наслідки проявів стигми і дискримінації по відношенню до ЛЖВ і представників груп ризику, а також напрацювати шляхи їх попередження у медичних закладах.

Всього у вересні 2015р. було проведено два курси тематичного удосконалення, участь у яких взяли 40 сімейних лікарів зі Львова та Львівської області.

Мережа висловлює щиру подяку за співпрацю та підтримку ректору ЛНМУ ім. Данила Галицького Зіменковському Борису Семеновичу, декану факультету післядипломної освіти Січкорізу Оресту Євгеновичу, завідувачу кафедрою сімейної медицини факультету післядипломної освіти Кияку Юліану Григоровичу, та усім викладачам, які долучилися до викладання курсу.

12047559_1189041457778893_2123588506_n.jpg

«Ви змінили мою свідомість та ставлення до ВІЛ-позитивних пацієнтів. Тепер я зовсім інакше дивлюсь на проблеми пацієнтів з ВІЛ, і знаю, що я можу лікувати їх як і інших пацієнтів. Я проведу навчання для своїх медичних сестер, і ще раз нагадаю їм про необхідність дотримання принципу конфіденційності та лікарської таємниці, щоб унеможливити розголошення статусу пацієнта», - поділилася своїми враженнями учасниця-сімейний лікар.

12042144_1189041371112235_859861835_n.jpg

Проект RESPECT: «Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до представників груп найвищого ризику (ГНР) в медичних закладах України», що впроваджується Всеукраїнською благодійною організацією «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Ця публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст є відповідальністю ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» і не обов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.