dir->/media/actions/merezha-predstavyla-dosvid-uchasti-u-sotsial`niy-reformi-na-mizhnarodniy-konferentsiya-shchodo-rozvy/

В ході Міжнародної конференції «Пріоритети розвитку системи соціальних послуг у контексті досвіду Європейського Союзу та процесів децентралізації в Україні», організованої Міністерством соціальної політики України та Французьким Агентством із Розвитку та Координації Міжнародних Відносин у сфері соціального захисту (ADECRI), Мережа представила свій досвід підтримки і супроводу реформи соціальної сфери на місцевому рівні.

У заході взяли участь заступники Міністра соціальної політики Віталій Мущинін та Наталія Федорович, заступник Міністра з питань європейської інтеграції Сергій Устименко, Посол Королівства Іспанії в Україні Херардо Анхель Бугайо Оттоне, представники органів державної влади Франції, Іспанії та України, обласних департаментів соціального захисту населення України, надавачів соціальних послуг, благодійних та громадських організацій.

У виступі експерта Мережі Тараса Брижоватого йшлося про обласні програми розвитку соціальних послуг, які розробляє Мережа на замовлення Мінсоцполітики у визначених областях України.

У 2013 році такі програми розроблені для Запорізької і Львівської областей, цього року у Харківській, Черкаській і Чернівецькій областях. Програми розвитку послуг розробляються силами фахівців відповідних управлінь обласних державних адміністрацій визначених областей і представників місцевих відділень Мережі за експертної і методологічної підтримки Центрального офісу Мережі ЛЖВ.

Головна мета програм – визначення пріоритетів подальшого розвитку процесу надання соціальних послуг на території областей, об’єднання зусиль і ресурсів місцевих надавачів послуг (в тому числі недержавних). На місцевому рівні програми є кроком у реформі системи надання соціальних послуг населенню і створюють підґрунтя для біль широкого залучення організацій громадянського суспільства до процесу надання послуг у громаді, в тому числі в рамках соціального замовлення.