dir->/media/actions/merezha-pochala-poshyryuvaty-dosvid-otsinky-zadovolenosti-administratyvnymy-poslugamy-v-oblastyakh-u/

Фахівці проекту «Розвиток адміністративних послуг медичної і соціальної сфери в обраних регіонах України», що впроваджується Мережею за підтримки Європейського Союзу, на запрошення херсонської молодіжної організації «Нова генерація» провели навчання для грантерів проекту "Посилення спроможності місцевих організацій громадянського суспільства", що реалізується у Херсонській та Миколаївській областях.

Під час дводенного тренінгу представники НУО півдня України ознайомилися з методикою оцінки задоволеності клієнтів адміністративними послугами, розробленою Мережею для впровадження у Запорізькій та Львівській областях. Ця методика, що складається з різних компонентів (опитування клієнтів, спостереження, кабінетне дослідження тощо) є універсальною і може повністю або частково використовуватись для оцінок адмінпослуг різної глибини та охоплення.

Місцеві громадські організації, що отримали гранти в рамках проекту «Нової генерації» будуть використовувати методику Мережі для оцінки міських та районних центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП), управлінь соціального захисту (УСЗ), паспортних столів та міграційних служб Миколаївської та Херсонської областей.

Також учасників зацікавила подальша робота проекту Мережі щодо створення робочих груп надавачів адміністративних послуг і місцевих НУО для розробки плану дій щодо підвищення задоволеності клієнтів, які звертаються за такими послугами.

На сьогодні проект Мережі вже провів оцінки задоволеності адмінпослугами у Запорізький та Львівській областях, загалом охопивши понад тисячу клієнтів міських і районних ЦНАПів та УСЗ і наразі фасилитує процес розробки обланих планів дій з розвитку послуг.

Проект планує продовжити поширення свого досвіду і в інших областях України.