dir->/media/actions/merezha-lzhv-stvoryla-ob-ednannya-yurydychnykh-ekspertiv-v-okremykh-regionakh/

«Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ» об’єднала юридичних експертів, щоб захистити ВІЛ-позитивних вимушено переміщених осіб (ВПО) у таких областях: Дніпропетровська, Запорізька, Донецька, Луганська, Харківська, Миколаївська, Херсонська та Полтавська.

19 травня 2015 року була перша зустріч, яку відкрила представник Уповноваженого ВРУ з прав людини з питань дотримання прав внутрішньо переміщених осіб Лук'яненко Жанна Володимирівна, а також обговорила з учасниками подальшу співпрацю та кроки взаємодії.

Юрист ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ» Світлана Бєлай, як координаторка проекту коментує: «Ідея створити мережу юристів виникла у зв’язку із ситуацією, яка склалась в Україні через проведення антитерористичної операції та потреби захисту порушених прав тимчасово переміщених осіб, які живуть з ВІЛ».

Метою правозахисної діяльності є надання юридичної допомоги людям, які живуть з ВІЛ, серед вимушено переміщених осіб (ВПО), виявлення порушень їх прав шляхом документування, а також ведення та супровід захисту порушених прав ЛЖВ в органах державної влади, місцевого самоврядування та судових інстанціях.

З метою впровадження даної діяльності Мережа залучила юридичних експертів, які вже мають значний та успішний досвід надання юридичної допомоги саме людям, які живуть з ВІЛ, повною мірою володіють відповідною специфікою та працюють на договірних засадах з обласними/міськими відділеннями Мережі.

Олександр Гатіятуллін, фахівець відділу адвокації ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», з власного досвіду монітора Національного превентивного механізму, надав важливу інформацію по документуванню порушення прав ЛЖВ. Представник Донбас SOS поділився досвідом та спільно з присутніми обговорив взаємодію мережі юристів з волонтерськими організаціями по роботі з ВПО. Представник ГО Центр громадянських свобод звертав увагу на основні напрямки роботи коаліції по документуванню порушень прав.

Профільні експерти розповіли учасникам про цілі та завдання проекту, актуалізуючи важливість роботи по документуванню порушенню прав ЛЖВ з числа ВПО.

ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» реалізовує проект Долаючи перешкоди: протидія дискримінації та упередженому ставленню «МАТРА» за підтримки Фонду з прав людини Посольства Нідерландів в Україні.

IMG_7662_resize.JPG

IMG_7660_resize.JPG

IMG_7646_resize.JPG

IMG_7648_resize.JPG

IMG_7678_resize.JPG

IMG_7682_resize.JPG

IMG_7691_resize.JPG

IMG_7690_resize.JPG

IMG_7693_resize.JPG

IMG_7697_resize.JPG