dir->/media/actions/merezha-lzhv-patsienty-ukrayiny-derzhsluzhba-provely-peregovory-z-farmkompaniyamy/

Мережа ЛЖВ, Пацієнти України, Держслужба соцзахворювань провели ПЕРЕГОВОРИ з ФАРМКОМПАНІЯМИ щодо ЗНИЖЕННЯ ВАРТОСТІ АРВ-ПРЕПАРАТІВ

Державна служба України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу спільно з ВБО «Всеукраїнська Мережа людей, які живуть з ВІЛ», БФ «Пацієнти України» провели ПЕРЕГОВОРИ з представниками брендових та генеричних ФАРМКОМПАНІЙ – виробників антиретровірусних препаратів щодо шляхів повноцінного забезпечення життєво необхідними препаратами українців, які хворіють на ВІЛ. Обговорювали питання співпраці щодо надання допомоги медичним установам у східних областях України, які постраждали в ході бойових дій.

Як наголосив під час переговорів Голова Держслужби України соцзахворювань Володимир Курпіта, вирішення надзвичайно гострої проблеми забезпечення ВІЛ-інфікованих пацієнтів ліками лежить у площині спільного відкритого діалогу з фармкоманіями та громадськістю, а також їх повноцінної участі у процесі прийняття рішень. Нагадаємо, на сьогодні Міністерством охорони здоров’я України вирішено повторно оголосити конкурсні торги на закупівлю антиретровірусних препаратів.

«Економічна ситуація в країні, введення податку в розмірі 7% на операції з постачання та імпорту лікарських засобів та виробів медичного призначення, девальвація національної валюти негативно вплинули на обсяги антиретровірусних препаратів, які можуть бути закуплені у 2014 році в рамках бюджетного фінансування. Ми занепокоєні ризиком дефіциту препаратів, зважаючи на те, що сума, виділена з державного бюджету на закупівлю препаратів для лікування ВІЛ-інфекції, залишилася незмінною – близько 202 млн грн, а ціни на ліки, які були запропоновані учасниками ринку, в силу перелічених вище факторів, суттєво підвищилися. Це може призвести до переривання лікування у пацієнтів, які отримують антиретровірусну терапію в центрах профілактики та боротьби зі СНІДом, і тим більше не дозволить розпочати лікування новим пацієнтам, які звернулися за спеціалізованою медичною допомогою», - повідомив під час переговорів Голова Держслужби України соцзахворювань.

«Одним із шляхів вирішення надзвичайно складної ситуації, яка зараз склалась із державними закупівлями антиретровірусних препаратів, є гуманітарний крок з боку фармацевтичних компаній, які можуть надати знижені виняткові ціни цього року або гуманітарну/благодійну допомогу. В останньому випадку, Всеукраїнська мережа ЛЖВ готова надати технічну підтримку в отриманні медичними закладами такої гуманітарної/благодійної допомоги» - зазначив Голова Координаційної Ради Всеукраїнської мережі ЛЖВ Володимир Жовтяк. Також він звернув увагу, що факторами, які сприяють завищенню цін на антиретровірусні препарати, є, між іншим, участь компаній-«прокладок», та штучне завищення цін на генеричні препарати (які апріорі повинні бути дешевші брендових препаратів!) деякими генеричними постачальниками.

В Україні за останні п’ять років у 3,2 рази зросла кількість ВІЛ-позитивних пацієнтів, які отримують життєво необхідну антиретровірусну терапію. На сьогодні отримують відповідне лікування близько 60 тисяч ВІЛ-інфіковних осіб. Очікується, що на початок 2015 року кількість хворих, охоплених лікуванням, зросте до 73 тис осіб.

Особлива увага учасників зустрічі була націлена на надзвичайно складній ситуації на Сході України. У результаті бойових дій в Луганській та Донецькій області зростає кількість осіб переміщених з зони АТО, серед яких є ВІЛ-позитивні громадяни України. Доступу до препаратів, які зберігаються у Луганському обласному центрі профілактики та боротьби зі СНІДом, немає, зростає ризик переривання лікування у містах, які перебувають під контролем терористів.

За результатами зустрічі розпочато спільну роботу щодо прискорення закупівель антиретровірсуних препаратів, надання донацій препаратів, а також для забезпечення ліками пацієнтів зі східних областей, передусім за рахунок гуманітарної допомоги.