dir->/media/actions/merezha-lzhv-na-67-iy-sesiyi-vaoz/

В ці дні в Женеві (Швейцарія) триває робота 67-ої сесії Всесвітньої Асамблеї Охорони Здоровя. В заході активну участь приймає виконавчий директор ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», радник міністра Охорони здоров’я України Володимир Курпіта.

 

Одною з ключових подій цього важливого заходу стала зустріч Міністра охорони здоров’я України Олега Мусія з Марком Елдон-Едінгтоном, керівником Департаменту управління грантами Глобального фонду для боротьби з ВІЛ/СНІДом, туберкульозом та малярією.

 

Марк Елдон-Едінгтон зазначив, що Україна розглядається Глобальним фондом як знакова країна, оскільки вона є прикладом для свого регіону і портфель України в структурі донорської допомоги, яку здійснює Глобальний фонд, є одним з найбільших у Північній півкулі, а поза межами Африки — найбільшим. Через це всі успіхи або невдачі України автоматично розглядаються через призму цього великого гранту і слугують певним індикатором доцільності поширення або непоширення відповідної моделі та обсягів фінансування на інші країни. Саме на прикладі України Глобальний фонд може найбільш обґрунтовано співставляти та оцінювати, чого вдається досягнути завдяки його допомозі, а чого ні (наприклад, щодо успіхів програми лікування за допомогою АРВ-терапії та її впливу на зниження смертності та нових випадків СНІДу).

 

Прес-служба МОЗ повідомляє, що Глобальний фонд готовий підтримувати і підтримує Україну, втім, для забезпечення максимальної ефективності своєї допомоги висуває низку техничних умов, але в цілому Україна може розраховувати на кошти Глобального фонду для здійснення відповідних державних програм у царині протидії ВІЛ/СНІДу та туберкульозу, які на сьогодні складають: 187 млн дол. США на період 2015-2017 рр. та 56 млн дол. США на 2014 р.

 

Важливість гранту ГФ важко переоцінити. Ці кошти дозволять Україні: лікувати 23 тис. людей з ВІЛ/СНІДом за допомогою антиретровірусної терапії;  забезпечити 2-річний курс терапії для близько 4 тис. пацієнтів з мультирезистентною формою туберкульозу;  охопити профілактикою ВІЛ понад 160 тис. наркозалежних, понад 70 тис. тих, хто заробляє наданням сексуальних послуг, і понад 30 тис. чоловіків, що мають сексуальні стосунки з чоловіками. Також профілактичними програмами буде охоплено понад 80 тис. людей в межах пенітенціарної системи;  проекти із супроводу та забезпечення дотримання режимів лікування для хворих з туберкульозом (через Червоний Хрест) торкнуться майже 10 тис. пацієнтів. Окрім того передбачається закупівля тестів для діагностики ВІЛ/СНІДу, реагентів для діагностики туберкульозу та обладнання для лабораторного супроводу, технічне переоснащення медичних закладів по всій Україні тощо.

 

Міністр висловив задоволення з приводу того, що підготовка технічної заявки у новому форматі (єдина заявка щодо ВІЛ/СНІДу та туберкульозу) виконана Україною успішно і отримала схвальну оцінку міжнародних донорів, а також щиро подякував представникам Глобального фонду за надзвичайно важливу для українських пацієнтів допомогу.

Ще публікації на цю тему:

Сайт Міністерства закордонних справ

Урядовий портал

Перший Національний

В Час Пік

Медична справа

Стартньюз

УНІАН

Українські Новини